Чи потрібно викликати «швидку» при високому тиску: Комаровський дав чітку пораду

Чи потрібно викликати «швидку» при високому тиску: Комаровський дав чітку пораду

Доктор Комаровський розповів, що якщо у людини високий тиск — вона повинна звертатися до сімейного лікаря, а не викликати швидку допомогу.Про це заслужений український педіатр повідомив в ефірі програми «Час Голованова» на телеканалі » Україна 24«.

«Насправді ситуація, коли «швидка» не їде на тиск 190… Зараз важко визнати правоту, але це саме та ситуація, з якою потрібно звертатися до сімейного лікаря. Немає вже ніяких у 21 столітті таїнств в лікуванні гіпертонічної хвороби. Є — і в нашій країні теж — ефективні протоколи лікування, ліки… Більш того — вони часто входять в програму «Доступні ліки», тобто навіть безкоштовні. Просто, що дивно: люди не звертаються роками до лікаря, не обстежуються, не стежать за своїм здоров’ям», — сказав медик.


Сімейний лікар повинен призначити певну схему лікування:

  • Стандартна схема, що ви повинні приймати.
  • Лікар розповість вам, за якими правилами, коли вимірювати артеріальний тиск, як це все фіксувати.

«Ще, що він повинен сказати:» якщо, незважаючи на лікування, у вас тиск підніметься вище ось таких-то цифр, то ви повинні додатково прийняти ось ці ліки. А якщо буде неефективно, то ви повинні набрати мій номер телефону. Ось так це працює. І тільки так», — сказав Комаровський.


Якщо людина не зверталася до терапевта, а потім викликає медиків «швидкої» — це неправильно.

«Але якщо людина у свідомості і може кричати в трубку телефону, то до нього неї не поїде… Я вважаю, що якщо у людини хронічна хвороба, з якою вона не звертається до лікаря, а потім доводить себе до такого критичного стану і серед ночі вимагає, щоб до неї приїхала «швидка»… Остання зобов’язана їхати, допомагати, а потім виставляти їй рахунок», — зазначив Комаровський.

Залиште свій коментар