Україна опинилася на межі нового локдауну: смертність зростає, «безпечних» областей не залишилося

Україна опинилася на межі нового локдауну: смертність зростає, «безпечних» областей не залишилося

В Україні, як і навесні минулого року, можуть знову ввести загальнонаціональний локдаун через погіршення ситуації з епідемією коронавірусу. У МОЗ попередили, що такий сценарій стане можливим, якщо понад половину областей виявляться в «червоній» зоні. Зараз їх там усього чотири, однак поповнити ряди «ізольованих» ризикують відразу 16 регіонів, які напередодні стали «помаранчевими».В Україні значно зросла добова кількість госпіталізацій і смертей. За останні десять днів до лікарні потрапили близько 22 тисяч осіб (кожен четвертий-п’ятий – інфікований), понад дві тисячі пацієнтів померли.

Детальніше читайте в матеріалі OBOZREVATEL.


Україна на межі локдауну: «безпечних» областей не залишилося

Зараз в Україні продовжує діяти адаптивний карантин, який встановлений до 30 квітня. Залежно від епідеміологічних показників (захворюваність, госпіталізації, завантаженість лікарень тощо), кожен регіон може потрапити в «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зону, які супроводжуються відповідними обмеженнями.


Станом на 17 березня в «червоній» зоні перебувають чотири області:

  • Житомирська;
  • Закарпатська;
  • Чернівецька;
  • Івано-Франківська.

Із найбільш наболілих для суспільства обмежень можна назвати закриття ТРЦ, кінотеатрів, спортзалів, кафе і ресторанів (працюють тільки на винос).

Адаптивний карантин: чотири рівні епідемічної небезпеки

На «червону» зону з’явилося ще 16 кандидатів, але поки вони «помаранчеві»: Київ, Вінницька, Волинська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області.

Водночас немає жодної області з «зеленої» зони, а «жовтих» залишилося всього чотири: Рівненська, Кіровоградська, Дніпропетровська та Харківська.

В Україні не залишилося регіонів "зеленого" та "жовтого" рівнів

Взялися дотримуватися карантину, але лікарні вже завантажені

На спалах коронавірусу в регіонах звернула увагу навіть місцева влада, в тому числі й ті, хто раніше активно виступав проти обмежень уряду. Зокрема, у Львові з 19 до 28 березня буде введено посилений карантин. Як повідомив мер міста Андрій Садовий, у регіоні склалася складна ситуація з COVID-19: зростає як кількість госпіталізацій, так і звернень до медиків із боку місцевих жителів.

«Ще минулого тижня обласна комісія ТЕБ та НС [з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій] рекомендувала навчальним закладам перейти на дистанційне навчання, крім початкових класів. Уже близько 50% шкіл це зробили. У такий спосіб хочемо на два тижні розірвати ланцюжок поширення хвороби. Зараз є приблизно понад 2 тисячі госпіталізованих. Є більш ніж 3 973 ліжкомісця, є забезпечення киснем. Зараз ситуація контрольована, але якщо кількість госпіталізованих буде рости, то ми можемо потрапити в «червону» зону«, – прокоментував заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.

Заступник начальника Головного управління Нацполіції у Львівській області Дмитро Михалець розповів, що тепер у закладах громадського харчування відвідувачам обов’язково будуть міряти температуру, за одним столом дозволять сидіти максимум чотирьом клієнтам.

«Усі зацікавлені в тому, щоб область не потрапила в «червону» зону. Стежать за дотриманням карантинних обмежень, зокрема і в транспорті. 17 тисяч штрафу, якщо зафіксовано недотримання норм за кількістю перевезення пасажирів через пандемію COVID-19″, – говорить він.

Станом на 17 березня 16 областей України виявилися в "помаранчевій" зоні

У Вінницькій області через збільшення госпіталізації пацієнтів із коронавірусом щотижня збільшують кількість ліжок у медичних установах.

«У 28 опорних лікарнях області станом на 16 березня в стаціонарі перебувають 1 566 пацієнтів із підтвердженим COVID-19 і 894 пацієнти з підозрою на коронавірус. Кількість пацієнтів у реанімації – 152. За минулу добу коронавірус уперше виявлено в 749 осіб, зареєстровано 12 летальних випадків. Зараз завантаженість у лікарнях області 71%«, – розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко.

Чи буде локдаун і чи потрібен він? Думка лікарів

Медики зазначають, що тривожним сигналом є насамперед збільшення кількості пацієнтів, які потребують госпіталізації, а не зростання добової захворюваності.

«Якщо багато областей будуть у «червоній» зоні, то може бути введено повний локдаун на всій території України. Звичайно, медсистема будь-якої країни має певні межі. Якщо не вживати необхідних заходів, то, на жаль, медична система може не витримати такої ситуації. Ми знаємо, що в принципі карантинні обмежувальні заходи вводять саме для того, щоб розтягнути в часі захворюваність, щоб водночас не захворіла велика кількість людей», – пояснила лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська.

А ось докторка медичних наук Світлана Доан вважає, що загальнонаціональний локдаун шкідливий для економіки, тому потрібно дотримуватися чинної стратегії адаптивного карантину: «Ми більше контактуємо, коли ходимо на роботу, коли їдемо в переповненому транспорті. Якщо госпіталізація збільшується, ліжок не вистачає, то, звісно, потрібні жорсткі кроки. Звичайно, ізоляційні заходи вплинуть на інтенсивність поширення вірусу, але ми також повинні враховувати, що у нас повинна працювати економіка. Але чи потрібно через цю ситуацію в одному місті чи області закривати всю країну? Я вважаю, що необхідно регіонально вирішувати такі питання«.

Динаміка рівня госпіталізацій хворих із COVID-19 зростає по всій країні

Керівник експертної групи з імунопрофілактики директорату громадського здоров’я МОЗ Сергій Литовка зазначає, що поки що рано говорити про локдаун, але і не відкидає такого повороту подій.

«Якщо говорити про введення загальнодержавного карантину, так званого локдауну, то це означає, що не у всій країні дотримуються адаптивного карантину, і потрібно загальнодержавне реагування. Говорити про це ще рано, тому що відповідні дані надходять у п’ятницю на засідання комісії ТЕБ та НС. Саме тоді розглядається питання про ефективність адаптивного карантину і про доречність введення жорсткого карантину», – резюмував він.

Однак медики все ж не втрачають оптимізм і відзначають, що, дотримуючись необхідних протиепідемічних заходів, на спад захворюваності можна сподіватися ще до кінця весни.

Залиште свій коментар