Учені змоделювали «карту» місць найчастіших заражень COVID-19

Учені змоделювали «карту» місць найчастіших заражень COVID-19

Американські вчені змоделювали «карту» місць у великих містах, де люди найчастіше заражаються коронавірусом COVID-19.



Дослідження було опубліковане в журналі Nature. Його автори зазначають, що скорочення максимальної заповнюваності таких місць, включаючи ресторани, тренажерні зали, кафе й готелі, може істотно уповільнити поширення хвороб.

«Наша модель передбачає, що обмеження відвідування таких місць на 20% від максимальної завантаженості може знизити зараження більш ніж на 80%», – цитує слова доцента кафедри інформатики Стенфордського університету Юре Лесковця CNN.


У процесі моделювання дослідники зі Стенфордського та Північно-Західного університетів використовували дані про місцезнаходження мобільних телефонів для того, щоб встановити ареали потенційного поширення COVID-19 у 10 найбільших мегаполісах США. Йдеться про Атланту, Чикаго, Даллас, Х’юстон, Лос-Анджелес, Майамі, Нью-Йорк, Філадельфію, Сан-Франциско та Вашингтон. Збір інформації тривав з березня до травня і охопив 98 млн осіб.

Унаслідок з’ясувалося, що в список місць, де є високий ризик зараження, потрапили продуктові магазини, фітнес-центри, кафе і закусочні, кабінети лікарів, релігійні установи, готелі та мотелі, а також ресторани з повним спектром послуг.


Ще одна особливість отриманої моделі – це зв’язок між доходами людей і ймовірністю інфікування. Виявилося, що ті, хто живе в районах із найнижчим доходом, були більш схильні до зараження. Почасти це відбувалося через те, що перераховані місця в цих районах, як правило, були меншими за розміром, що призводило до скупчення людей і збільшення ризику поширення коронавірусу.

«Наша модель передбачає, що одне відвідування продуктового магазину вдвічі небезпечніше для людини з низьким доходом порівняно з людиною з вищим доходом. Це пов’язано з тим, що в продуктових магазинах, які відвідують люди з низькими доходами, в середньому на 60% більше людей на конкретну площу, а відвідувачі залишаються там на 17% довше», – зазначив Лесковець.

Залиште свій коментар