Учені пояснили, чому жінки переносять коронавірус легше за чоловіків

Учені пояснили, чому жінки переносять коронавірус легше за чоловіків

Важкі симптоми коронавірусу і смертність від захворювання частіше трапляється у чоловіків. Це свідчить про те, що статеві стероїди можуть відігравати захисну роль.

Про це йдеться в результатах американського дослідження, опублікованих у журналі CellPress. Під час випробувань в інфікованих легкою формою COVID-19 мишей смертність становила 90% в особин чоловічої статі та всього 20% – жіночого.


У разі важчої форми коронавірусної інфекції всі самці загинули протягом п’яти днів, тоді як 50% самок вижили.

Читайте також:   Вакцина Pfizer: що про неї відомо та кого врятує


Учені встановили, що жіночі репродуктивні стероїди, естрогени й прогестерон і його метаболіт аллопрегнанолон – протизапальні. Вони стимулюють вироблення антитіл і сприяють відновленню дихальних епітеліальних клітин, і, ймовірно, можуть захищати від симптомів COVID-19.

Цікаво, що під час менопаузи жінки мають більший ризик розвитку захворювань. Так, чоловіки і жінки старшого віку, зазвичай, менш захищені естрогенами.


У дослідженні йдеться, що у жінок швидше відновлення легеневої тканини може зменшити сприйнятливість до вторинної бактеріальної інфекції, яка є основною причиною смертності після зараження вірусом грипу.

Читайте також:   Вчені з'ясували, що може знищувати імунну систему при COVID-19 і призводити до смерті. Дослідження

«Цей результат підтверджується дослідженнями, які показують, що після зараження вірусом грипу А гістологічна щільність легеневого запалення зменшувалася під час вагітності. Тож, пов’язана з вагітністю легенева фізіологія може захистити жінок під час важкого грипу», – відзначили вчені.

Залиште свій коментар