У Житомирі затримали кіборга ДАП для видачі в Росію

У Житомирі затримали кіборга ДАП для видачі в Росію

У Житомирі поліція затримала добровольця «Правого сектора» Леоніда Чемоданова («Зельоного»), який воював у донецькому аеропорту. Його нібито планують екстрадувати до Росії, громадянином якої він є.Про інцидент повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат Віталій Коломієць. Він зауважив, що окрім ДАП, Герой також брав участь у боях за Піски.

«Зельоний» з літа 2014 на війні в складі ДУК ПС, отримав поранення в ДАП. У Житомирі не чули про пряму заборону екстрадиції ветеранів у РФ та її держави-сателіти», – обурився Коломієць.


Адвокат уточнив, що в Росії є заочне рішення 2009 року щодо ув’язнення Чемоданова на п’ять років. Також йому інкримінують в’їзд в Україну 11 років тому за іншими документами. Юрист зазначив, що вирушив у Житомир, аби розібратися в ситуації.

Доброволець "Правого сектора" Леонід Чемоданов затриманий у Житомирі

Раніше «Цензор.НЕТ» писав, що Чемоданов є уродженцем Псковської області РФ, однак він уже давно переїхав до України.


«До переїзду в Україні не бував. І, чесно кажучи, думав, що їду до цієї країни лише на деякий час… Але я полюбив Україну. Тут є дух свободи, є взаєморозуміння та людська підтримка, є доброта. Я згоден з героєм фільму «В бій ідуть тільки «старики», запам’ятав вираз звідти про Україну: «…Здесь и воздух другой, и дышится по-другому». Україна та Росія – це не просто дві різні країни. Це дві різні планети. І я вважаю Україну просто своєю батьківщиною. Мені дуже подобається тут жити«, – говорив захисник.

«Коли почалися бойові дії на сході, я вирішив іти захищати свою батьківщину. Тому, що я – чоловік. Кожен чоловік має захищати свій дім, якщо нападають вороги. Навіть якщо ці вороги – його колишні співгромадяни. Я – противник путінського режиму», – відверто казав Чемоданов.

За словами воїна, після початку російської агресії він одразу ж звернувся до житомирського військкомату, але там йому категорично відмовили, сказавши, що громадянин іншої країни не може служити у ЗСУ.

«Альтернативи не було – залишалося лише йти добровольцем. І я пішов до лав «Правого сектора». Повернутися у РФ для мене – це загроза і свободі, і життю. У Росії «Правий сектор» – це терористична організація. Мене заарештують, посадять і вб’ють у в’язниці. У Росії навіть за слова «Слава Україні!» можна отримати термін. Це – поліцейська держава. У ній нічого не змінилося – від сталінської до путінської. Повертатися у РФ я не можу і не хочу», – зазначав наприкінці 2020 року боєць-доброволець.

Віталій Коломієць

Залиште свій коментар