У США вакцина від COVID-19 пройшла успішні випробування на людях: дала сильну імунну реакцію

У США вакцина від COVID-19 пройшла успішні випробування на людях: дала сильну імунну реакцію

Потенційна вакцина від коронавірусу mRNA-1273 біотехнологічної компанії Moderna зі США пройшла успішні випробування на людях.На ранній стадії досліджень вона викликала сильну імунну реакцію у всіх 45 пацієнтів, повідомляє CNBC. Після оприлюднення цих даних акції компанії підскочили більш ніж на 16 відсотків.

Під час випробувань пацієнти виробили нейтралізувальні антитіла, які, на думку вчених, є важливими для формування імунітету від нової коронавірусної інфекції. Оцінка термінів збереження імунних реакцій ще триває.


Учасників випробувань ділили на три групи, кожна з яких отримала відповідно по дві дози 25, 100 або 250 мкг вакцини.

«Після двох щеплень вакцина викликала сильну імунну відповідь у всіх учасників усіх груп», – заявили в компанії.


Крім того, рівень нейтралізувальних антитіл у пацієнтів групи, яка отримала 250 мкг дози, був у чотири рази вищий, ніж у пацієнтів, які вже вилікувалися від COVID-19.

Загалом учасники випробувань mRNA-1273 перенесли добре, однак більш ніж половина повідомила про легкі або помірні симптоми, зокрема втому, біль у м’язах або біль у місці ін’єкції.

Наступний етап випробувань вакцини на людях планують розпочати 27 липня. Тоді 30 тисяч осіб двічі отримають по 100 мкг потенційної вакцини: в перший день випробувань і ще через 29 днів. До того ж декому з пацієнтів будуть давати плацебо. За учасниками випробувань спостерігатимуть протягом року.

Залиште свій коментар