У МОН розповіли про вакцинацію вчителів та студентів: чи пустять у класи та гуртожитки без щеплення

У МОН розповіли про вакцинацію вчителів та студентів: чи пустять у класи та гуртожитки без щеплення

Вакцинація від коронавірусу в Україні є добровільною, і в міністерстві охорони здоров’я закликають вчителів щепитися напередодні початку нового навчального року, особливо з урахуванням ризику можливого погіршення ситуації з COVID-19 восени. Чи зможуть педагоги, які не отримали уколи, вести уроки в класах, пояснив голова МОН Сергій Шкарлет.Про це чиновник висловився в ефірі програми «Сніданок з 1+1«.

Міністр розповів, що зараз в Україні вже вакцинували близько 35% вчителів, і в різних регіонах ситуація має значні відмінності.


Так, якщо в Київській області було щеплено від коронавірусу 90% педагогів, у Житомирській та Львівській таких понад 55%, то у Волинській області — вакцинованого персоналу навіть менше ніж 10%.

Шкарлет нагадав, що з 1 вересня в школах навчання проходитиме в повноформатному режимі — без змішаного або дистанційного варіантів проведення уроків.


Разом з тим, згідно з постановою Кабміну про порядок роботи навчальних закладів у разі посилення карантину у зв’язку зі спалахом коронавірусу, якщо регіон вийде з «зеленої» епідеміологічної зони, відвідування навчальних закладів заборонять, якщо у менше ніж 80% персоналу не буде документів про повну вакцинацію.

Говорячи про виші, міністр вказав на їх автономію.

«В університетах є автономія. Їм простіше. Крім того, студенти — дорослі люди, вони можуть вакцинуватися», — говорить Шкарлет.

Також чиновник наголосив, що вимог про обов’язкову вакцинацію студентів для поселення в гуртожитки — немає.

Залиште свій коментар