У Львові вирує коронавірус-мутант: епідеміолог назвала кількість штамів

У Львові вирує коронавірус-мутант: епідеміолог назвала кількість штамів

У Львові та області циркулює новий штам вірусу, який мутував. Медики вже дали йому назву – B 1.1. Відомо, що він родом також, як і перший штам – з Китаю.Як розповіла головний епідеміолог Львівської області Наталія Тимко на брифінгу 12 січня, у Львівській області вже було зафіксовано штам COVID-19, що мутував. Про це повідомляє «Суспільне«.

За словами фахівця, в лабораторному центрі області немає можливості визначити вид або штам захворювання і всі позитивні результати відправляють у Центр громадського здоров’я, щоб встановити тип вірусу.


На цей момент вже відомо про п’ять штамах коронавірусу, які циркулюють на території України. Епідеміолог зазначає, що далеко не всі пацієнти з симптомами захворювання звертаються до лікарів, особливо в період свят. У них може бути невстановлений COVID-19.

«Пацієнту з будь-яким симптомом ГРВІ слід проходити ПЛР-дослідження. Так він, в тому числі убезпечить оточення. Якщо виявиться, що людина хвора, людям, які з нею контактували, потрібно два тижні перебувати на самоізоляції», — зазначила фахівець.


Вона додала, що у Львівській області очікують постачання вакцин від коронавірусу і першими щеплення отримають медики.

Залиште свій коментар