У Львові вирує коронавірус-мутант: епідеміолог назвала кількість штамів

У Львові вирує коронавірус-мутант: епідеміолог назвала кількість штамів

У Львові та області циркулює новий штам вірусу, який мутував. Медики вже дали йому назву – B 1.1. Відомо, що він родом також, як і перший штам – з Китаю.

Як розповіла головний епідеміолог Львівської області Наталія Тимко на брифінгу 12 січня, у Львівській області вже було зафіксовано штам COVID-19, що мутував. Про це повідомляє «Суспільне«.
За словами фахівця, в лабораторному центрі області немає можливості визначити вид або штам захворювання і всі позитивні результати відправляють у Центр громадського здоров’я, щоб встановити тип вірусу.

Читайте також:   Епідеміолог: коронавірусом заражатимуться по 12 тисяч українців на добу, лікарі вже на межі

На цей момент вже відомо про п’ять штамах коронавірусу, які циркулюють на території України. Епідеміолог зазначає, що далеко не всі пацієнти з симптомами захворювання звертаються до лікарів, особливо в період свят. У них може бути невстановлений COVID-19.

«Пацієнту з будь-яким симптомом ГРВІ слід проходити ПЛР-дослідження. Так він, в тому числі убезпечить оточення. Якщо виявиться, що людина хвора, людям, які з нею контактували, потрібно два тижні перебувати на самоізоляції», — зазначила фахівець.


Читайте також:   На коронавірус захворіла рекордна кількість українців за добу

Вона додала, що у Львівській області очікують постачання вакцин від коронавірусу і першими щеплення отримають медики.

Залиште свій коментар