У Львові мусульманки масово скуповують вишиванки: у чому причина

У Львові мусульманки масово скуповують вишиванки: у чому причина

В Україні дозволено будь-яке самовираження: яскравий та відвертий одяг, кольорове волосся та пірсинг. Але в мусульманських країнах ведеться інакше. Ісламська релігія забороняє жінкам самовиражатися за допомогою одягу з декольте, розрізами та довжиною вище колін.При цьому їхнім канонам відповідає традиційне українське вбрання. Цікаво, що цього року, після того, як відкрили прямий рейс із Саудівської Аравії до Києва, туристки-мусульманки почали активно скуповувати наші етнічні вишиванки та сукні.

Чим схожий традиційний український одяг на ісламський і навіщо мусульманки скуповують відразу по 6-7 вишиванок, не приміряючи, – пише OBOZREVATEL.


Що кажуть консультанти у магазинах етнічного одягу

Ми вирішили дізнатися, чи справді мусульманки у захваті від українських вишиванок. Для цього наша кореспондентка поспілкувалася із представниками львівських магазинів, де продають український національний одяг.


У магазині “Галичанка” консультантка Галина підтвердила популярність українського вбрання серед мусульманок: “Їх найбільше приваблюють сукні. Вони можуть взяти одразу 6-7 нарядів, не приміряючи. Навіть на ціну не дивляться. Тільки питають розмір. Обов’язково має бути довгий одяг білого або яскравого кольору з довгими рукавами. З візерунків найбільше приваблює квітковий. Я чула, що вони ходять у такому одязі лише вдома. Їм забороняють традиції носити на вулиці речі із яскравими елементами”.

Мусульманки обирають закриті вбрання.

Артем, консультант магазину “Арт-Лев”, також стверджує, що національний одяг України імпонує жінкам, які сповідують іслам: “До нас часто приходять українки, які вийшли заміж за мусульманина і взяли іншу віру. Вони купують одяг для всієї родини (для чоловіка, для себе і дітей) або в подарунок. Частіше обирають бавовняні або лляні сорочки з довгими рукавами, а також із машинною або ручною вишивкою. Якщо це подарунок для єгиптян – беруть сорочки з коротким рукавом. Темні речі взагалі не замовляли жодного разу. Тільки світлі. Також ми іноді поставляємо товар до Арабських Еміратів, тому що у нас замовляють в інтернет-магазині”.

Мусульманки рідко купують сукні із яскравими вишивками, частіше вибирають монохромні вироби.

Консультантка з магазину “Skyba” Мар’яна здивувалася, почувши про популярність вишиванок серед мусульманок: “Не знаю, вперше про це чую. У нас мусульманки не купували одяг. Такого в практиці не було”.

У бутику “Галерея вишиванок” консультантка Тетяна прокоментувала інформацію про мусульманок так: “Ці дівчата захоплюються натуральним одягом із ручною вишивкою. Адже в таких вбраннях не спекотно, комфортно і немає жорстких контактів із тілом. Машинна вишивка жорсткіша, тому вони вибирають м’якіші вироби. Мусульманки купують довгі сукні або сорочки з довгими рукавами та без декольте. В основному, це одяг монохромних відтінків. Цікаво те, що дівчата, які сповідують іслам, купують вишиванки частіше, ніж українки“.

Мусульманки віддають перевагу речам із натуральних тканин.

Чим вишиванки схожі на одяг мусульманок

Український традиційний жіночий одяг схожий на ісламське вбрання. Це спостерігається в етностилі. Наприклад, жінки надягають блузки та сорочки з довгими рукавами, спідниці нижче колін та максісукні.

Фасон в обох випадках має бути практичним – не сковувати рухів. Що українки, що мусульманки віддають перевагу традиційному одягу з натуральних тканин (бавовна чи льон): такі речі пропускають повітря і дають тілу дихати, завдяки чому немає дискомфорту. У кожному з етностилів є монохромне вбрання-оверсайз, що покриває ступні та гомілки.

Здебільшого мусульманки носять світлий одяг.

Звісно, далеко не всі українські вишиванки однотонні. У деяких регіонах країни практикують вишивку “білим по білому”, що подобається мусульманським дівчатам. Адже вони не повинні з’являтися на публіці в одязі, декорованому блискучою вишивкою чи яскравими аксесуарами. Але навіть такі заборони не заважають їм виглядати стильно.

Чому мусульманки обирають український традиційний одяг

Взагалі дівчата, які сповідують іслам, повинні цінувати виключно свою віру і підкреслювати свою належність до неї. Їхній одяг не повинен бути схожим на вбрання з інших релігій.

І хоча традиційний український одяг – маркер національної ідентичності – це не заважає мусульманкам оновлювати вишиванками власний гардероб.

Як до цього ставитися

  • Так громадянки іншої держави, які сповідують іслам, демонструють відсутність упередженості до України.
  • Мусульманкам подобається етнічні українські вбрання, бо вони схожі на їхнє традиційне.
  • Іноді це свідчить про те, що шанувальниці “скромної” моди прагнуть осягнути історію та культуру України.
  • Це культурний спосіб об’єднання.

Сукні у мусульманок мають бути довгими та "скромними".

 

Залиште свій коментар