У Києві від коронавірусу померла вакцинована жінка: що відомо

У Києві від коронавірусу померла вакцинована жінка: що відомо

У Києві в реанімації померла від COVID-19 жінка через кілька днів після отримання першої дози щеплення препаратом Moderna. За даними медиків, дозу вакцини вона отримала в день, коли у неї проявилися симптоми коронавірусної хвороби.Про це розповів керівник Національної медичної палати України Сергій Кравченко, передає APnews.

Посилаючись на розповідь лікарів інфекційного відділення Київської міської лікарні №4 він повідомив, що 50-річна пацієнтка потрапила в цей медзаклад через кілька днів після уколу, зробленого їй 5 серпня. Перед цим, 1 серпня, мешканка столиці повернулася до України з Туреччини.


«Є летальний випадок, який збігся за часом з вакцинацією вакциною Moderna, яка не зареєстрована в Україні та завезена в країну як незареєстрований препарат», — говорить Кравченко.

При цьому він зазначив, що жінка найімовірніше заразилася на COVID-19 ще до вакцинації, відповідно препарат тут ні до чого. Хоча тут теж є важливий нюанс, адже перед введенням пацієнту вакцини згідно з наказом МОЗ №595 повинен проводитися медичний огляд.


Кравченко вважає, що жінці зробили укол в продромальний період, тобто вже при наявності інфекції, але коли відсутні клінічні прояви.

Як в Україні вакцинують препаратом Moderna

В Україні згідно з розподілом МОЗ дози вакцини Moderna використовуються виключно для першого щеплення. Для другого уколу препарат повинен надійти в медустанови після 16 серпня.

Днями в Департаменті охорони здоров’я КМДА зауважили, що нині в столиці немає проблем з щепленнями другою дозою. Так, ревакцинація триває препаратами AstraZeneca, CoronaVac / Sinovac Biotech, Cominarty / Pfizer-BioNTech.

Залиште свій коментар