«У Грузії вже рвонуло»: Лавров виступив з погрозами через обіцянки членства України в НАТО

«У Грузії вже рвонуло»: Лавров виступив з погрозами через обіцянки членства України в НАТО

Міністр закордонних справ Сергій Лавров виступив з погрозами у зв’язку з обіцянками вступу України до НАТО. За його словами, це є міною, яка вже «рвонула» в 2008 році в Грузії.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його виступ на 28-му засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ

«Рішення Бухарестського саміту НАТО квітня 2008 року про те, що Грузія і Україна стануть членами НАТО, — міна в саму конструкцію європейської безпеки. Один раз в серпні 2008 року вже «рвонуло», коли, перебуваючи в ейфорії від НАТО-перспективи, Михайло Саакашвілі зважився на авантюру, яка обернулася важкими наслідками для самої Грузії і підвела ситуацію в області безпеки в Європі до небезпечної межі», — зазначив Лавров.


Він також заявив, що тези про відсутність права у Росії висловлювати іншим країнам позицію про неприпустимість розширення НАТО, є «грою з вогнем».

«Хочу, щоб було гранично зрозуміло: перетворення наших країн-сусідів на плацдарм протистояння з Росією, розгортання сил НАТО в безпосередній близькості від стратегічно важливих для нашої безпеки районів категорично неприйнятно», — додав Лавров.


Зазначимо, глава МЗС Росії мав на увазі російсько-грузинську війну в серпні 2008 року, коли на тлі обопільних звинувачень у провокаціях Росія ввела регулярні війська в Південну Осетію і вторглася на грузинську територію. У відповідь на обстріли грузинських сіл війська Тбілісі зайняли більшу частину Цхінвалі, після чого Росія ввела танкові бригади і почала застосовувати військову авіацію.

Протягом п’яти днів грузинської армії було завдано військової поразки. Гостра фаза конфлікту закінчилася мирною угодою і тим, що Росія визнала Південну Осетію та Абхазію «незалежними державами».

Залиште свій коментар