У голови КСУ знайшли частку заводу в «ДНР»: ЗМІ опублікували «плівки Тупицького»

У голови КСУ знайшли частку заводу в «ДНР»: ЗМІ опублікували «плівки Тупицького»

Голова Конституційного суду України (КСУ) Олександр Тупицький нібито причетний до заволодіння майном енергомеханічного заводу в місті Зугрес (із 2014-го контролюється «ДНР») і міг отримати свою частку в цьому підприємстві через довірену особу.

Таке припущення висловили розслідувачі програми «Схеми», передає «Радіо Свобода«. Журналісти опублікували запис розмови Тупицького, зроблений у жовтні 2018 року Генпрокуратурою, СБУ та донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером, який співпрацював із правоохоронцями (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).


Розмова була записана в межах кримінального провадження щодо іншого судді – колишнього голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова (у розшуку). Сам Тупицький тоді був заступником голови КСУ.

Читайте також:   Хаос із платіжками: як навіть ті українці, хто справно сплачує комуналку, стають боржниками  


Зараз матеріали виділено в окреме кримінальне провадження Державного бюро розслідувань, у якому досліджуються вже дії і Тупицького.

Як випливає з розмови, суддя знав, що Дрегер може піти на угоду зі слідством, але не знав, що він уже працює на правоохоронців. Нинішній голова КСУ попереджав бізнесмена, щоб той «не займався х*рнею»:


Фрагмент розмови

Він також говорив, що готовий організувати зустріч бізнесмена з Татьковим за винагороду, та визнав, що й сам був у центрі «цього питання».

Фрагмент розмови

За даними журналістів, суддя нібито міг отримати свою частку через міноритарного власника заводу Бориса Румака.

Читайте також:   Податок на нові квартири: вартість житла в новобудовах може зрости

«Схеми» додали, що Тупицький утримався від коментарів по суті поставлених журналістами запитань.

 

Залиште свій коментар