У бронхах 4-річного львів’янина хірурги виявили світлодіодну лампочку з гірлянди

У бронхах 4-річного львів’янина хірурги виявили світлодіодну лампочку з гірлянди

Хлопчик почав кашляти, задихатися і «швидка» доставила його до лікарніДо львівської обласної дитячої лікарні «Охматдит» госпіталізували 4-річного хлопчика зі Львова, у бронхах якого лікарі виявили стороннє тіло – світлодіодну лампочку з гірлянди. Дитина почала кашляти і задихатися. Батьки викликали «швидку», яка і доставила дитину до лікарні.

Маленькому пацієнтові відразу зробили рентген. На знімку дитячі хірурги побачили стороннє тіло, гострі краї якого вже встигли травмувати слизову бронха. Хлопчика відразу взяли в операційну.


Батьки розповіли, що дістали новорічні іграшки, щоб прикрасити ялинку. Вони відволіклися лише на мить і цього виявилося достатньо, аби світлодіодна лампочка опинилася у роті сина. Він почав задихатися.

На щастя, дістати світлодіозну лампочку з бронха хлопчика вдалося без жодного розрізу, повідомили на сайті лікарні.


«Гострими, направленими в різні сторони вусиками, лампочка «дивилася» на мене, – розповів торакальний хірург Олександр Колодій. – Вусики під час дихання травмували слизову оболонку в ділянці біфуркації трахеї, там уже утворилися дрібні крововиливи. Я захопив вусики щипцями і завів їх у тубус бронхоскопа, щоб під час видалення не травмувати ними бронхи і трахею. Разом з тубусом дістав лампочку з бронха дитини».

Останнім часом до лікарень доволі часто потрапляють діти різного віку, які вдихають або ковтають різні сторонні предмети. Нещодавно лікар «Охматдиту» рятували 12-річного хлопця, який проковтнув розпилювач від спрею, який потрапив аж у дванадцятипалу кишку. У дихальних шляхах, шлунково-кошковому тракті лікарі часто виявляють дрібні деталі від різноманітних іграшок, нерідко електромагнітні, які не завжди вдається дістати ендоскопічно (без розрізів). Інколи доводиться робити і відкриті операції. Тож лікарі просять батьків ховати дрібні деталі подалі від дітей.

Залиште свій коментар