Тариф на електроенергію знову злетить: скільки заплатимо за оцінками чиновників

Тариф на електроенергію знову злетить: скільки заплатимо за оцінками чиновників

В Україні ціни на електроенергію виростуть на 38% або 52% (за оптимістичного і песимістичного сценаріїв). Внаслідок суми в платіжках для звичайної сім’ї без електричного опалення можуть збільшиться приблизно на 127-174 грн, а з електрокотлом – 640-873 грн на місяць.Це випливає з оцінок Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Важливо відзначити, що це всього лише прогноз, який складено на експертному аналізі. У підсумку ж тарифи можуть зрости більш істотно, або ж взагалі не зміняться.

OBOZREVATEL писав про декілька можливих сценаріїв зростання тарифів на електроенергію. Один із них передбачає, що з 1 квітня 2021-го за споживання понад 300 кВт*год за кожен потрібно буде платити 3,42 грн (зараз 1,68 грн). Про це заявив глава комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко. Експерт посилається на власні джерела. Це подорожчання зачепить велику кількість населення, за винятком пенсіонерів, адже 300 кВт*год – це споживання середньостатистичних домогосподарств, які мають багато сучасної побутової техніки та регулярно її використовують.


«В Україні дефіцит бюджету і на нас намагаються перекласти борги «зелених» інвесторів. Коли в Україні масово прийшли «зелені» інвестори – їм встановили найвищий тариф. Зараз потрібно з ними розраховуватися. Ми одночасно вбиваємо дешеву атомну електроенергію і змушуємо державу купувати найдорожчу електроенергію в Європі. У держави грошей немає і вона піднімає нам із вами тарифи».

Залиште свій коментар