«Схоже на синдром Кавасакі»: лікарка розповіла про симптоми коронавірусу у дітей

«Схоже на синдром Кавасакі»: лікарка розповіла про симптоми коронавірусу у дітей

Коронавірус у дітей перебігає здебільшого легше ніж у дорослих. Утім, після появи нового британського штаму картина дещо змінилася, COVID-19 почав вражати маленьких українців частіше.Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповіла дитяча інфекціоністка з Кривого Рогу з 40-річним стажем Світлана Куніцина.

Серед симптомів, на які батькам варто звернути увагу, каже лікарка, це порушення в роботі шлунково-кишкового тракту.


«У дітей набагато частіше, ніж у дорослих фіксується ураження шлунково-кишкового тракту. Основні прояви вважаються респіраторні, за типом респіраторної інфекції з ускладненням за типом пневмонії. Але і шлунково-кишковий синдром теж вважається характерним. Якщо у дорослого населення він зустрічається рідше, то у дітей набагато частіше. Іноді навіть фіксуються форми, коли респіраторний синдром взагалі відсутній, а проявляється COVID-1 тільки травними розладами», — наголошує дитяча інфекціоністка.

Також у дітей, які підхопили коронавірус, можуть фіксуватися шкірно-слизові зміни: червоні щоки, виражений кон’юктивіт, почервоніння очей і набряк повік, висипання на шкірі, «полуничний язик».


«Я б як лікар сказала, що ці прояви схожі певною мірою на синдром Кавасакі. Ще у дітей фіксують доволі тяжку форму коронавірусної хвороби — мультисистемний запальний синдром, коли уражаються багато органів і систем в організмі. Це і серце, і нирки, і легені, і головний мозок, центральна нервова система і дуже виражений симптом ураження судин», — говорить лікарка.

Залиште свій коментар