Суд випустив за амністією вбивцю дитини: новий поворот у справі про резонансну ДТП під Києвом

Суд випустив за амністією вбивцю дитини: новий поворот у справі про резонансну ДТП під Києвом

Полтавський апеляційний суд випустив на волю Станіслава Сторожика, який у Києво-Святошинському районі збив на смерть 13-річну Аню Шевчук. Для того, щоб відправити водія за ґрати, рідним дівчинки знадобилося три роки запеклої боротьби – і ось жахливий поворот.Докладніше про резонансну справу читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Дівчинка загинула на очах у старшої сестри


ДТП сталася 22 червня 2017 року в селі Тарасівка під Києвом. Сестри Аня та Олена Шевчук підходили до будинку, коли на перехресті молодшу збив автомобіль ВАЗ.

Дівчинку разом із велосипедом відкинуло на кілька метрів. «Я підбігла до Ані й почала перевіряти пульс, вона стікала кров’ю… Водій зупинився за 50-80 метрів», – зі сльозами згадувала дівчина.


За кермом автомобіля був 47-річний Станіслав Сторожик. Як розповідали родичі Ані, він навіть не підійшов до неї, поводився неадекватно: кричав на людей, кидався на маму школярки зі словами: «Іди, дурепо!»

ДТП сталася в с. Тарасівка під Києвом

Тоді Людмила Шевчук сказала йому, що він обов’язково відповість за вбивство Ані.

«Коли моя мертва дитина лежала на дорозі, а Сторожик сидів і сміявся мені в обличчя, я йому пообіцяла, що обов’язково доб’юся покарання», – розповіла вона OBOZREVATEL.

Щоправда, цю обіцянку виявилося дуже важко виконати.

Боротьба за справедливість

Три роки знадобилося сім’ї Шевчуків, море сил та нервів, щоб Станіслав Сторожик опинився в колонії. Проблеми розпочалися із самого початку.

Два місяці слідчий не визнавав потерпілою матір загиблої дитини, а свідчення старшої сестри переписувалися сім разів (!).

Як розповідала нашим журналістам адвокатка Ганна Чернецька, було припущено серйозних слідчих помилок.

«Абияк зроблено схему ДТП. Не було навіть відображено місце розсипу скла з фари машини Сторожика, адже воно свідчить про місце зіткнення. У водія не було взято аналіз на наркотичні речовини, хоча інструкція чітко каже, що потрібно було досліджувати стан алкогольного, наркотичного чи психотропного сп’яніння», – уточнила вона.

У результаті не вдалося довести, що водій, який збив на смерть дитину, перебував у стані сп’яніння. Хоча свідки підтверджували неадекватну поведінку Станіслава Сторожика.

Родичі та адвокат також вважали, що справу хотіли зам’яти та подати ДТП так, ніби дитина сама кинулася під колеса. А під час судових засідань Сторожик почувався дуже впевнено, навіть погрожував – і адвокату потерпілих, і їм. Все це переконувало родину Шевчуків, що водій «вирішить питання», проте вони не здавалися. Завдяки резонансу справу постійно висвітлювали ЗМІ – журналісти ходили на судові засідання.

Людмила Шевчук каже, що не знає, як удалося прожити три роки до вироку.

«Ми пережили три роки пекла. Не знаю, звідки бралися сили все це перенести. Напевно, мені допомагали згори – Господь і моя Анечка. Були моменти повного відчаю і здавалося, що немає виходу, але тут же з’являлися люди, котрі допомагали не втратити віри у справедливість. Чужі люди стали рідними», – відзначила згорьована мати.

Найважче сім’ї Ані Шевчук було на останньому засіданні в Київському апеляційному суді, яке відбулося 2 липня 2020 року – тоді Сторожика засудили до 8 років позбавлення волі. Було доведено, що водій сів за кермо технічно несправного автомобіля, знаючи про це (майже не працювали гальма задніх коліс). Також він серйозно перевищив швидкість, хоча на тій ділянці, де сталася ДТП, було обмеження швидкості до 50 кілометрів на годину.

Залиште свій коментар