США поглузували з російської вакцини від COVID-19, а Німеччина поставили під сумнів її існування

США поглузували з російської вакцини від COVID-19, а Німеччина поставили під сумнів її існування

У світі безжально критикують заяви Росії щодо реєстрації вакцини від коронавірусної інфекції. Якщо в США затію РФ просто висміяли, то у Німеччині взагалі сумніваються, що Росія спроможна створити таку вакцину.

Так, у США про це заговорила помічниця президента США Келліан Когуей. Зокрема, в ефірі Fox News вона сказала, що російська вакцина не пройшла всіх необхідних випробувань.


Ми у США маємо шість потенційних вакцин на третій стадії розробки, а вони (Росія – 24 канал), судячи з усього, навіть не дійшли до цього, – підняла на кпин старання РФ Когуей.

Вона також додала, що у США і РФ різні стандарти щодо розробки вакцин. Зокрема, – у США вони суворіші.

Що кажуть у Німеччині

У Німеччині взагалі вважають, що історії про створену російську вакцину – яйця виїденого не варті. Зокрема, прессекретар МОЗ Німеччини заявив, що про якість, ефективність та безпечність російської вакцини нічого не відомо.


Читайте також:   Українців попередили про ризик смерті від тромбозу внаслідок коронавірусу: названо симптоми


Позитивний баланс користі та ризику для вакцини має бути продемонстрований, перш ніж її можна буде використовувати в широкому масштабі,
– наголосив він, додавши, що в ЄС безпека пацієнтів є пріоритетом.

У Німеччині також додають: в питанні схвалення вакцини в Росії спостерігається недостатня прозорість і, за попередньою інформацією, відсутність даних щодо безпеки та ефективності клінічних випробувань на кількох тисячах волонтерів. Тому затвердження нової вакцини слід розглядати з обережністю.

Скептично до інформації про затвердження у Росії першої у світі вакцини проти коронавірусу поставились і лікарі.

Приміром, президент Німецької медичної асоціації Клаус Рейнхардт назвав схвалення вакцини «експериментом на людях з високим ризиком». Він додав, що йому здається, – це не більше, аніж «популістський захід авторитарної держави, яка хоче продемонструвати світові свої наукові можливості».

Читайте також:   Медики розповіли про головну причину смерті від коронавірусу

Рейнхардт назвав «безвідповідальним» вакцинувати цілі групи населення на цій стадії розвитку препарату.

Що передувало такій нещадній критиці Росії:

  • Те, що російський президент Володимир Путін оголосив про реєстрацію в РФ першої в світі вакцини від коронавірусу COVID-19.
  • Масове виробництво вакцини від московського інституту Гамалії може розпочатися вже у вересні.
  • Раніше доступ до неї отримали десятки чиновників та бізнесменів. Частина з них повідомила про побічні ефекти – лихоманку й м’язові болі.
  • Тим часом очільник Кремля розповідає, що щеплення російською вакциною від COVID-19 вже зробила одна з його дочок.
Залиште свій коментар