Про це журналіст розповів в ефірі одного з українських каналів. Асєєв наголосив, що полонені зазнавали побиття та насилля.

Полонених катували електричним струмом

Майже завжди до цих знущань докладав руку Куликовський.


Ті 8 місяців, який я застав у його присутності, були справжнім пеклом. Полонених катували електричним струмом – це буденність, там щодня це відбувалося. Цілодобово катують електричним струмом і, насамперед, накручують електричні проводи на геніталії,
– розповів Асєєв.

До лютого 2018 року цими катуваннями займався саме Куликовський. Бойовик часто був п’яний, відкривав камери і бив та наказував ґвалтувати людей.


Куликовський користувався своїм становищем

Ну і постійно користувався своїм становищем для того, щоб ґвалтувати жінок і водити їх на другий поверх «Ізоляції»,
– розповів Асєєв.

У 2017 році в «Ізоляції» практикували тортури нових в’язнів, їх крики глушили гучними радянськими піснями – які мали співати інші полонені.

Полонених змушували співати радянські пісні

«І перші кілька камер він змушував співати радянські пісні, зокрема, «Вставай страна огромная – щоб наступні камери, як він сам це пояснював, не чули криків тих, кого катують. Як тільки починали співати пісні, відразу всі розуміли – привезли нову людину і її почали катувати», – пояснив Асєєв.

У Куликовського руки по лікоть – у крові

На думку колишнього бранця, затримання Куликовського – дуже важливе, адже він займав досить високу посаду в ієрархії бойовиків.

Він – людина, у якої руки по лікті в крові і яка володіє величезним масивом інформації, розумів, що його рано чи пізно вб’ють свої ж. Тому він за першої ж нагоди виїхав до Росії, а потім, коли з’явилася можливість, ризикнув потрапити на підконтрольну територію України,
– сказав Асєєв.

Журналіст не береться прогнозувати, що буде з долею Куликовського в Україні, ймовірно, його чекає довгий тюремний термін. Від обміну з Росією бойовик може відмовитись сам, адже там його чекає смерть.

Що відомо про затримання Дениса Куликовського

  • Українські спецслужби затримали бойовика Дениса Куликовського – «Палича» у Києві.
  • Він керував в’язницею «Ізоляція».
  • Куликовському 36 років, він уродженець Донбасу.
  • За попередньою інформацією, у 2019 році Куликовський утік з окупованих територій до Росії.
  • Проти бойовика порушили кримінальні провадження за створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань; торгівлю людьми; створення терористичної групи чи організації; порушення законів та звичаїв війни.