Спека скоро покине Україну, повернуться дощі з грозами: в Гідрометцентрі уточнили погоду

Спека скоро покине Україну, повернуться дощі з грозами: в Гідрометцентрі уточнили погоду

Цими вихідними в Україні температурний максимум може досягати +37 градусів. Однак уже через кілька днів погода істотно зміниться. Нас чекає помірно теплий і дощовий період, можливі грози та шквали.Про це в бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповіла синоптикиня Українського гідрометцентру Олександра Хала. Далі наводимо її пряму мову.

Погода на вихідні: спека сягатиме +37 градусів


Спека затримається в Україні до понеділка включно. Температури на цей час становлять +30… +32 градуси, на півдні та сході до +35, місцями до +37 градусів. Зазвичай найвищі температури спостерігаються на південному сході, у Приазов’ї, на Херсонщині, у Запорізькій області. Найближчими днями такі високі температури там подекуди можливі.

Найближчими днями очікується спека до +37 градусів.

Коли прийде похолодання? Чекаємо на +22 градуси


З понеділка-вівторка спека почне спадати, тому що до нас із північного заходу та півночі потроху починає надходити більш прохолодне повітря.

Це похолодання буде відносним, тому що температура знизиться до +22… +25 градусів. Погода стане менш спекотною, більш комфортною. Але це похолодання більшою мірою відчують жителі західних, північних та центральних областей. А от на півдні та сході хоч спека трішки послабиться, але все-таки температури будуть доволі високими, близько +30 градусів.

Тому, якщо ви загалом плануєте відпустку десь на морі, вас похолодання може не лякати, тому що температура впаде несуттєво.

В Україні розпочинається дощовий період, грози можуть бути небезпечними

Короткочасні дощі та грози можливі найближчими днями у суботу на крайньому заході країни і на крайньому сході. В денні години будуть короткочасні грозові дощі. У неділю опади ми очікуємо у північних та центральних областях. Зокрема, у Києві в неділю в середині дня можлива гроза.

У понеділок також у північних та центральних областях грозові дощі ще можуть спостерігатися.

Загалом у літній період ми переважно не спостерігаємо тотальних опадів. Опади здебільшого короткочасні й локальні. До прикладу, гроза може тривати 20-30 хвилин, як 29 липня у столиці, але вона може бути дуже інтенсивною і супроводжуватися градом, шквалистим вітром. Вчора у столиці кілька дерев було повалено. Тобто грози є небезпечними, вони можуть наробити збитків добряче.

Потім до кінця наступного тижня на лівобережжі можливі окремі грози. На решті частини території України у вівторок і середу переважно вже буде без опадів.

На південних курортах України похолодання буде непомітним.

Погода в Карпатах: дощі й +18

Температурні показники в горах нижчі. До прикладу, цими днями там +18… +20 градусів. Варто розуміти: якщо ви піднімаєтеся в гори, а тим більше на висоту 2 кілометри – це висота Говерли, то там температури будуть навіть менші ніж +20 градусів.

До того ж варто брати до уваги, що погода в горах є дуже мінливою. Може бути раптовий поривчастий вітер, спонтанна гроза. Тому одягатися, якщо ви плануєте поїздку в гори, варто відповідно, не зважати на те, що біля підніжжя гори може бути спекотно.

Щодо опадів, то в суботу в горах їх не буде. В неділю, понеділок і вівторок можливі короткочасні грозові дощі. Найімовірніше, наступного тижня вони доволі часто будуть спостерігатись.

Спека може повернутися в середині серпня

Наступний тиждень буде більш прохолодним, але найімовірніше надалі, в середині серпня, спека ще повернеться. В серпні дуже часто, практично з року в рік, ми спостерігаємо періоди сухої спекотної погоди.

Залиште свій коментар