На території Бєлгородської області операцію проводять представники «Легіону «Свобода Росії» та «Російського добровольчого корпусу». Мета — створення «смуги безпеки» для захисту цивільних українців, заявили в українській розвідці.

Оновлено 18:06. У Бєлгородській області введено режим контртерористичної операції, заявив губернатор Гладков:


«З метою забезпечення безпеки громадян у Бєлгородській області з сьогоднішнього дня запроваджено правовий режим контртерористичної операції, який встановлює спеціальні заходи та тимчасові обмеження. Починаючи від перевірки у фізичних осіб документів, що засвідчують їхню особу та закінчуючи зупиненням діяльності небезпечних виробництв та організацій, у яких використовуються вибухові, радіоактивні, хімічно та біологічно небезпечні речовини».

Оновлено 16:55. Губернатор Бєлгородської області Гладков заявив, що у Грайвороні постраждали троє людей: двоє чоловіків та одна жінка отримали осколкові поранення. Також Гладков заявив про влучання у будівлю місцевої адміністрації та у три приватні будинки.


Оновлено 16:20. Російські Telegram-канали повідомляють, що у Бєлгородській області розшукують два автомобілі, на яких можуть ховатися диверсанти. Йдеться про сріблястий Geely та білу «Оку». Зазначається, що у соцмережах опублікували відео, на якому автомобіль Geely обстріляли та зупинили військові із жовтими пов’язками. Офіційного підтвердження цієї інформації немає.

Оновлено 16:06. За даними Telegram-каналу Baza, у МВС Бєлгородської області запровадили план «Едельвейс». Оголошено загальний збір працівників у всіх відділах поліції регіону.

Оновлено 15:25. У «Легіоні «Свобода Росії» заявили про проходження Гори-Поділ: «Легіон з РДК приступили до штурму н/п Грайворон, Бєлгородської обл. Росія буде вільною!»

Як заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, операцію проводять виключно громадяни Росії, передає «Суспільне«.

«Так, сьогодні «Російський добровольчий корпус» та «Легіон «Свобода Росії», що складаються з громадян Російської Федерації, приступили до операції по звільненню цих територій Бєлгородської області від так званого режиму Путіна і відсуванню противника з метою створення певної смуги безпеки для захисту українського цивільного населення», — сказав Юсов.

Він додав, що наразі управління розвідки не коментуватиме безпосередньо плани цієї операції, але, «завданням і результатом має стати підвищення безпеки і захист українського мирного населення від терористичних атак та обстрілів з боку терористичних угруповань».

Крім того, Юсов зауважив, що наразі інформація про постраждалих уточнюється.

«Єдине, що представники «РДК» і «Легіону «Свобода Росії» наголошують на тому, що їхні заходи не становлять загрози для цивільного населення, мирних громадян і метою є відсування терористичних угруповань від кордону і звільнення території від режиму Путіна», — сказав речник ГУР.