Спад завершено. НАН допускає «вибухові темпи» зростання захворюваності на COVID

Спад завершено. НАН допускає «вибухові темпи» зростання захворюваності на COVID

Наявні оперативні епідемічні дані дозволяють стверджувати про завершення фази спадання захворюваності на COVID-19 в Україні. Існує ймовірність «вибухових темпів» зростання випадків.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на огляд поточної епідемічної ситуації, опублікований на сайті Національної академії наук (НАН) України.

Як зазначається в повідомленні, на цей момент захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень.


«Існує загроза виникнення вибухових темпів» такого зростання — подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу з поширенням у них штаму «Дельта», — йдеться в огляді.

Стурбованість науковців викликає те, що за останній тиждень зросли одразу три ключові епідемічні показники, що, як вони вважають, відображаює епідемічну динаміку найшвидше: кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків хвороби.


Спад завершено. НАН допускає "вибухові темпи" зростання захворюваності на COVID

«При цьому число позитивних ПЛР-тестів — ймовірно, найоперативніший із них — за тиждень зросло одразу на 16,6%, тоді як кількість госпіталізацій та нових випадків хвороби також зросли, але не так сильно — на 4,9% і 7,3%, відповідно», — йдеться в повідомленні.

Науковці зазначають, що хоча вибухового зростання не спостерігається в жодному регіоні, але темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні, «тому ймовірність пришвидшення зростання є досить високою».

Залиште свій коментар