Смерть на ШВЛ: медикиня назвала причину та сказала, як уберегтися

Смерть на ШВЛ: медикиня назвала причину та сказала, як уберегтися

Висока смертність хворих на коронавірус, що були під’єднані до апарата штучної вентиляції легень (ШВЛ), пов’язана з тим, що цей спосіб лікування застосовується у вкрай важких випадках. Фактично ШВЛ – це останній спосіб урятувати людину.Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповіла лікарка-пульмонологиня Світлана Гук. Щоб не потрапити на ШВЛ,варто вчасно звертатися по медичну допомогу та чітко виконувати вказівки лікаря, наголосила вона.


Коментуючи дані НАН України, згідно з якими смертність пацієнтів із COVID-19, що були під’єднані до ШВЛ, становить 88%, медикиня зауважила, що подібна статистика і в інших країнах.

«Це не лише наша статистика. Ще тоді, коли ми не мали такого рясного коронавірусу, як ми мали в жовтні, в грудні, весь світ уже шукав правильну схему переведення пацієнтів на ШВЛ. У всіх країнах світу спостерігалась дуже велика смертність цих пацієнтів. Тактику змінювали, шукали різні підходи, але не знайшли», – зауважила вона.


За її словами, на сьогодні ШВЛ використовується в лікуванні коронавірусу «як остання межа підтримки пацієнта, який уже не має власної спроможності тримати рівень кисню в крові».

Гук наголосила, що не ШВЛ стає причиною смерті, а вкрай важкий стан пацієнта. «На сьогодні перебування на ШВЛ є великою загрозою для пацієнта. Не ШВЛ як такий. Щоб потрапити на ШВЛ, людина проходить достатньо довгий шлях декомпенсації свого стану і різних рівнів кисневої підтримки, які з часом стають неспроможними її підтримати. Тобто пацієнти на ШВЛ – це вже пацієнти вкрай важкі», – пояснила вона.

Відповідаючи на запитання, що треба робити, щоб не потрапити на ШВЛ, медикиня наголосила на необхідності своєчасного звернення до лікаря. «Лікарі мають достатньо досвіду амбулаторного спостереження і стаціонарного лікування таких пацієнтів. Але якщо тиждень температура 40, якщо сатурація під час надходження вже 75… Ми використовуємо різні схеми лікування – свої схеми, світові схеми, але вони можуть бути вже неефективними», – попередила вона.

«У цій хворобі дуже важливо звертатися по медичну допомогу вчасно. Навіть якщо є багато ризиків – цукровий діабет, надлишкова вага, – якщо людина звертається вчасно, не запускаючи процес, і слухає лікаря, кращих результатів було б набагато більше, ніж ми маємо зараз», – підсумувала медикиня.

Залиште свій коментар