«Слуги» захотіли скасувати штрафи за порушення мовного закону. Документи

«Слуги» захотіли скасувати штрафи за порушення мовного закону. Документи

Депутати від президентської партії «Слуга народу» задумали скасувати в Україні штрафи за недотримання мовного законодавства.

Відповідні законопроєкти, авторами яких стала ціла низка «слуг», вони подали в Раду ще наприкінці січня. Примітно, що це не перша ініціатива з боку фракції.


Так, згідно з карткою проєкту закону №4638, нардепи пропонують вилучити зі статті 57 закону про забезпечення функціонування української мови як державної пункти, які стосуються накладання штрафів за його порушення.

Авторами законопроєкту №4638 стала низка "слуг народу"

Читайте також:   Яких ви хочете змін , якщо Україною і надалі керують цих 4-5 oлігaрхів: Лана Зеркаль зробила гучну заяву про владу в Україні

Автори ще одного законопроєкту, №4638-2, пропонують відкласти штрафи за порушення відповідного закону на 1,5 року.

Таке рішення парламентарі з фракції «Слуга народу» пояснюють прагненням «полегшити умови ведення господарської діяльності» під час пандемії коронавірусу.


Картка проходження законопроєкту "слуг" №4638-2

Активісти громадської спільноти «Мова об’єднує» звернулися із закликом до президента Володимира Зеленського і фракції монобільшості в Раді відкликати й зняти з порядку денного ці «провокаційні законопроєкти».

«Президентська партія розпочала безпрецедентну атаку на закон про мову. Після провалу спроб законсервувати російську в освіті, «слуги народу» вирішили зруйнувати механізм захисту права на отримання послуг державною мовою», – йдеться у пості на Facebook-сторінці спільноти, де «слуг» закликають залишити закон про мову в спокої.

Читайте також:   Кадиров пригрозив Зеленському помстою та закликав вибачатися: усі деталі

Нагадаємо: раніше депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський разом із 27 однопартійцями внесли до ВРУ законопроєкт №4528, у якому теж запропонували скасувати штрафи за порушення мовного закону.

Залиште свій коментар