Словаччина тестує все населення на COVID: у містах довжелезні черги

Словаччина тестує все населення на COVID: у містах довжелезні черги

У Словаччині в суботу розпочалося загальнонаціональне тестування населення на наявність коронавірусу — люди з самого ранку вишикувались у довжелезні черги.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Aktuality.


Місця, де можна здати аналіз, почали працювати о 7 ранку і зачиняться о 22.  У містах із самого ранку почали формуватись затори і черги охочих здати тест, що можна буде зробити в рамках першого етапу тестування також і в неділю, 1 листопада.

 

У деяких місцях, зокрема у Братиславі, в черзі довелось очікувати годинами. До операції на підмогу медикам залучено армію.


Читайте також:   Стікала кров'ю: у Білорусі активіст встав навколішки, тримаючи фото збитої військовими дівчинки


Люди проходять швидке тестування на антиген, результати якого сповіщають у запечатаному конверті протягом 15-30 хвилин. Тести на антиген дають швидкі результати, але не вважаються настільки надійними, як ПЛР-тест.

 

Уряд хоче перевірити на COVID-19 всіх, хто старший ніж 10 років. Президентка Словаччини Зузана Чапутова вже заявила, що вважає цю ідею нездійсненною. Напередодні командам, що проводять тестування, не вистачало персоналу.

Читайте також:   Польща вже прийняла у себе перших біженців з Білорусі

Якщо людина отримає позитивний результат тесту, вона повинна самоізолюватися на 10 днів. Той, хто відмовляється здати тест, теж повинен самоізолюватись, за порушення карантину загрожує штраф.

Людина з негативним результатом тесту звільняється від комендантської години, яка буде введена з понеділка.

Населення Словаччини складає близько 5,5 мільйонів осіб. Словаччина є першою країною такого розміру, яка проводить загальнонаціональне тестування.

Пілотні тестування перших чотирьох округів проходили минулими вихідними. Другий етап тестування заплановано на 7-8 листопада.

Залиште свій коментар