Скандал на Закарпатті: дитину відмовились брати у дитсадок, бо її батьки не знають угорської мови

Скандал на Закарпатті: дитину відмовились брати у дитсадок, бо її батьки не знають угорської мови

У м. Виноградів Закарпатської області дитину відмовились взяти у дитячий садок, бо батьки малолітнього не знають угорської мови.Про це у Facebook розповів батько дитини Сергій Волошин.

Чоловік повідомив, що прикрий інцидент стався у дитячому садочку ім. Святого Йосипа, котрий розташований на вулиці Тюльпанів у Виноградові.


«Я проживаю поряд із цим дитячим садком і саме сюди колись ходила моя дружина і ми вирішили, що віддамо свою дитину саме сюди. Ми написали заяву, надали усі документи, поспілкувались із завідувачкою садочку. І вона мені пояснила, що нібито треба писати дві заяви. Одну — в дитячий садок, іншу — в церкву. Пояснила, у яку церкву йти і ніби там мають погодити все, тому що є така норма, що хтось із дитиною повинен продовжити спілкування вдома угорською мовою. І оскільки у нас є родичі, які володіють цією мовою, ми не звернули на це увагу. Я пішов у церкву, написав заяву і у мене її прийняли», — сказав житель Виноградова.

Чоловік зазначає, що йому відповідь про приймання дитини в дитсадок повинні були надати у березні, проте через карантин, він навідався туди нещодавно. Там йому нібито повідомили, що вони не приймуть його дитину на навчання, бо батьки не володіють угорською мовою.


«Я звернувся у дитсадок, щоб дізнатись, коли буде прийом групи. Завідувачка мені сказала, що якщо батько або мати не володіють угорською мовою, то дитина, якщо прийматись і буде, то за умови того, що будуть вільні місця у групі. Моєму обуренню не було меж, бо я вважаю, що на території України діють українські закони та Конституція», — сказав Сергій Волошин.

За словами батька дитини, садок, імовірно, будувався за кошти гуманітарної допомоги із Угорщини, проте юридично він підпорядковується Виноградівській міській раді. Він додав, що не був проти того, щоб його дитина вивчала угорську мову.

«Я пішов у церкву і намагався пояснити, що такого не може бути. Бо виходить так, що у Виноградові нацменшина — це вже українці. Бо дитину не взяли у садок через те, що я і моя дружина не володіють угорською мовою. У церкві просто розвели руками», — сказав Сергій Волошин.

За словами батька дошкіняти, цей дитсадок офіційно перебуває на утриманні Виноградівської міської ради і там не мають права відмовляти у прийманні на навчання дитини тільки через те, що він та його дружина не знають угорської мови.

У коментарях підтримали Сергія Волошина. Там зазначають, що в дитсадку відмовляли навіть і дітям з угорськомовних родин:

  • «Нам теж дитину не взяли. Хоч і батьки володіють угорською і навіть бабці та дідусі», — написав Ференц П.
    «Знайома ситуація це — якийсь цирк», — пише Олеся Р.
  • «Цей садочок створено, щоб угорськомовні дітки почувалися комфортно. У нас багато садочків україномовних і не факт, що дитину приймуть туди з першого разу чи без хабаря. Не будьте лицемірами», — написала Єлизавета П.
  • «Саме цей садок створений для збереження національної культури та віросповідання етнічних угорців, і нема нічого дивного, що потрібне знання мови. Так само школи знаходяться на балансі міської ради, але в роботі керуються статутами», — написала Габріела Ш.
Залиште свій коментар