«Сили були нерівними»: Бутусов розповів про подвиг ЗСУ у бою з окупантами під Старим Салтовом

«Сили були нерівними»: Бутусов розповів про подвиг ЗСУ у бою з окупантами під Старим Салтовом

Воїни 6-ї роти 92-ї механізованої бригади ЗСУ здійснили справжній подвиг, коли 25 лютого-2022 перемогли в бою російських окупантів у Старому Салтові на Харківщині. Незважаючи на те, що захисників України було менше, вони зуміли вийти з оточення, розбити цілу колону техніки Росгвардії й урятувати Харків.Про героїзм наших військовослужбовців на своїй сторінці у Facebook розповів Юрій Бутусов. Він упевнений, що ті драматичні події увійдуть в історію (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

24 лютого низка підрозділів 92-ї бригади Збройних сил України потрапила в оточення поблизу кордону з РФ.


«Численні колони йшли з усіх боків, перевага була значною. У цій важкій обстановці ключову роль відіграв високий рівень бойової підготовки й залізна воля українських воїнів», – написав Бутусов.

Наступного дня, 25 лютого, 6-а рота пішла на прорив на Харків, щоб врятувати рідне місто від захоплення. Зіткнення розгорнулося просто на дорозі, забитій російськими військами та технікою, зокрема й танками. Останні підпалили три українських БТР-4.


«Однак українські воїни не здавалися в полон і не втратили рішучості бити ворога, навіть у такій страшній і важкій обстановці, під вогнем з усіх боків. Наші бойові машини вилетіли з-за повороту й побачили цілу колону Росгвардії, забиту російськими росгвардійцями, з повним озброєнням, а також з автозаками, кийками, наручниками та спорядженням для розгону демонстрацій. І за наказом командира роти вцілілі БТР-4 вдарили по цьому місиву ракетами «Стугна» і 30 мм гарматами«, – розповів журналіст.

Військова техніка РФ, що згоріла на дорозі
Все, що залишилося від машини окупантів

Він вказав, що дистанція була мінімальною й кожен снаряд йшов у ціль. Російська техніка здебільшого була розгромлена, хоча їхні танки підпалили ще два БТР-4 ЗСУ.

Українським піхотинцям довелося спішитись і добивати вцілілих росгвардійців зі стрілецької зброї. Загинули шестеро воїнів 6-ї роти, проте більшість бійців і машин зуміли вийти до Харкова, а там – розвернутися для оборони.

Дорога на Старий Салтів

Бутусов додав, що хоче показати героїв цього бою, коли це буде можливим. Наразі ж 2-й батальйон та 6-а рота, як і вся 92-а бригада, беруть участь у наступальній операції зі звільнення Харківщини.

Повний текст посту, оприлюдненого журналістом
Скриншот Facebook Юрія Бутусова
Залиште свій коментар