Шмигаль заявив, що в нього вимагають вручити довічну стипендію батьку Зеленського

Шмигаль заявив, що в нього вимагають вручити довічну стипендію батьку Зеленського

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що до нього звернувся колектив Криворізького державного університету економіки і технологій. Там висловили невдоволення щодо того, що на засіданні уряду 2 вересня Олександру Зеленському не надали довічної державної стипендії.

Трудовий колектив вже неодноразово вносив подання на відзначення Олександра Семеновича Зеленського, розповів Денис Шмигаль у своєму фейсбуці.


Він наголосив, що з такою вимогою колектив виступає ще з 2017 року, тобто за два роки до того, як президентом України став Володимир Зеленський – син науковця.

Тому викладачі університету просять забезпечити об’єктивну оцінку заслуг Олександра Зеленського, винятково виходячи з особистих здобутків і досягнень претендента,
– пояснив Денис Шмигаль.Він також зауважив, що проєкт постанови про відзначення набув резонансу в ЗМІ, а тому прем’єр вирішив пояснити, що сталося. Глава уряду відзначив, що цей проєкт був відкладений лише для доповнення списку претендентів.


Читайте також:   Зеленський заявив, що побудував 13 тисяч кілометрів доріг

«Закликаємо трудові колективи вищих навчальних закладів протягом двох наступних тижнів подати списки кандидатів на державні стипендії, аби уряд ухвалив рішення до 1 жовтня – Дня працівника освіти», – наголосив прем’єр-міністр.

Резюмуючи, він відзначив, що Кабінет Міністрів України прагне, щоб усі визначні діячі освіти отримали відповідну відзнаку від держави.

Чому про це говорили ЗМІ?

Напередодні засідання уряду 2 вересня на сайті Кабміну з’явився проєкт постанови про відзначення працівників сфер науки й освіти державними стипендіями. Серед них був й Олександр Зеленський. Тож багато ЗМІ поширили цю новину в контексті, що «Володимир Зеленський хоче відзначити власного батька».

Чергову хвилю обговорень викликав той факт, що проєкт постанови зняли з розгляду. Мовляв, уряд передумав після того, як про це дізналися журналісти.

Читайте також:   Карта України без окупованого Криму: СБУ взялася за Рабіновича

Коротко про Олександра Зеленського:

  • Нині він відомий передовсім як батько Президента України Володимира Зеленського. Втім він є й доволі відомим науковцем. Олександр Зеленський має звання доктора технічних наук і є завідувачем кафедри інформатики й інформаційних технологій Криворізького економічного інституту.
  • Нині старшому Зеленському 72 роки, а живе він у Кривому Розі, де й народився. Він має 140 публікацій, є співавтором 4 монографій, постійно бере участь у міжнародних конференціях.
  • У 2019 році Олександр Зеленський зізнався, що «не хоче обтяжувати себе вивченням української мови». Він заявив, що в університеті коректує статті українською від студентів, бо українською «немає жодної нормальної технічної книги».

 

Залиште свій коментар