Що робити, якщо у вас підозра на коронавірус: алгоритм дій

Що робити, якщо у вас підозра на коронавірус: алгоритм дій

В Україні, яка через спалах коронавірусу перетворилася майже на суцільну «червону» й «помаранчеву» зону, зафіксували рекордний із початку року добовий приріст хворих – 18 132 випадки за 25 березня. У країні зростає і смертність від наслідків цієї недуги, медики заявляють про нові агресивніші штами вірусу, а чиновники визнають перевантаженість лікарень і вводять жорсткі карантинні обмеження.Тож як ніколи в Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) закликають українців дотримуватися епідемічних і карантинних правил та обов’язково звертатися по меддопомогу в разі підозри на COVID-19OBOZREVATEL нагадує визначений фахівцями алгоритм дій у такому випадку – кому телефонувати за появи симптомів хвороби та як діяти до приїзду лікарів.

Алгоритм дій у разі підозри COVID-19


 • Якщо занедужали і у вас з’явилися симптоми ГРЗ (кашель, підвищення температури тіла, загальна слабкість тощо), залишайтеся вдома та зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Не ходіть на роботу, до навчальних закладів та інших місць громадського перебування.
 • Ізолюйтеся від інших мешканців квартири/будинку (залишайтеся за можливості в окремій кімнаті, дотримуйтесь дистанції не менш ніж 1,5 м з іншими членами сім’ї, особливо якщо вони належать до груп ризику: літній вік, хронічні захворювання легень, серцево-судинні хвороби, цукровий діабет тощо).
 • Носіть маску, коли перебуваєте поряд з іншими людьми, використовуйте індивідуальні предмети домашнього вжитку та ретельно обробляйте їх після цього, щодня здійснюйте оброблення предметів і поверхонь побутовими мийними засобами.
Якщо хворі на COVID-19, носіть маску, коли перебуваєте поряд з іншими людьми
 • Якщо у вас або близької людини, крім цих симптомів, затруднене дихання, біль у грудній клітці, значне підвищення температури тіла (понад 38°С), діарея, порушення свідомості – здійсніть виклик екстреної медичної допомоги за номером 103. Диспетчер 103 проведе опитування за визначеним алгоритмом. Надайте йому достовірну інформацію. Він визначить ваш стан і за показами скерує бригаду екстреної медичної допомоги.
 • До приїзду бригади провітріть приміщення і надіньте медичну маску. Медичні працівники оглянуть вас та визначать, чи є потреба у госпіталізації.
 • Якщо покази до госпіталізації відсутні, працівники бригади нададуть рекомендації щодо самоізоляції та попросять вас звернутись до сімейного лікаря, а за його відсутності – на гарячу регіональну телефонну лінію з питань COVID-19. За потреби до вас скерують медичного працівника для забору біоматеріалів для лабораторного обстеження на COVID-19.
 • За наявності показів до госпіталізації, а саме: за середнього та важкого перебігу захворювання, вас госпіталізують у визначену лікарню на стаціонарне лікування.
 • Не займайтеся самолікуванням, ваш сімейний лікар має достатньо знань для визначення плану дій у разі виникнення захворювання.
Що робити, якщо у вас підозра на коронавірус: алгоритм дій

І загалом у період пандемії українцям радять дотримуватися рекомендацій медичних працівників, порад щодо протиепідемічних заходів, соціальної дистанції, частіше мити руки, використовувати дезінфекційні засоби, уникати відвідування місць масового скупчення людей, утриматися від контакту з особами, які мають ознаки респіраторного захворювання.

Що робити, якщо у вас COVID-19 і немає декларації


Якщо людина підозрює в себе коронавірус, але декларацію із сімейним лікарем у неї не укладено, необхідно телефонувати на регіональну гарячу лінію, гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 505 201 або Центру громадського здоров’я за номером +38 044 425 43 54.

За середнього та важкого перебігу COVID-19 хворого мають госпіталізувати у визначену лікарню

Також можна зателефонувати до контакт-центру Кабінету міністрів за телефоном 1545, рекомендує Національна служба здоров’я України. Оператор гарячої лінії, на яку ви зателефонували, вкаже подальший алгоритм дій. Також у НСЗУ радять записати і мати під рукою:

 • номер телефону реєстратури медустанови, у якій ви вибрали свого лікаря;
 • мобільний сімейного лікаря або терапевта;
 • номер гарячої лінії з питань коронавірусної інфекції в області.

Крім того, у відомстві рекомендують перевірити наявність номерів телефонів, за якими можна звернутися по допомогу й консультацію, у батьків, бабусь, дідусів та інших літніх родичів.

Що робити, якщо у вас підозра на коронавірус: алгоритм дій
Залиште свій коментар