Що буде з роботою шкіл, кінотеатрів і спортзалів у разі посилення карантину: відповідь МОЗ

Що буде з роботою шкіл, кінотеатрів і спортзалів у разі посилення карантину: відповідь МОЗ

У разі посилення карантину школи, кінотеатри і спортзали будуть працювати у «жовтій» та «помаранчевій» зонах, якщо співробітники і персонал вакциновані на 80% хоча б однієї дозою. У «червоній» зоні – два щеплення від COVID-19 повинні мати всі.Про це «Лізі» розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін. Він підкреслив, що карантинні обмеження не стосуватимуться закладів та установ, чиї співробітники повністю вакциновані.

Медик пояснив, що зараз кінотеатр у «жовтій» зоні може заповнити зал лише на 50%.


«Норма, яка буде пропонуватися: ми дозволяємо заповнювати кінотеатр більше за умови, що весь персонал вакциновано, і люди, які приходять, мають хоча б одну дозу. Це для «жовтої зони», – сказав він.

Кузін зазначив, що також будуть працювати і спортзали. Невакцинованим не відмовляють у відвідуванні, але для осіб без щеплення буде застосовуватися більш жорстка норма.


Також він розповів, що зараз в Україні розроблюють нові карантинні обмеження, враховуючи досвід країн Європи. Наприклад, буде використовуватися механізм цифрових COVID-сертифікатів.

«Залежно від того, скільки доз отримала особа, буде генеруватися той чи інший тип сертифіката. Зараз опрацьовуються терміни дії і технічні можливості, як їх видавати і на який термін», – пояснив Кузін.

Головний санітарний лікар підкреслив, що до повністю щеплених осіб карантинні обмеження не будуть застосовуватися.

«Для жовтого рівня епіднебезпеки достатньо однієї дози вакцини. Якщо країна переходить у «червону» зону, будемо вимагати повний курс щеплень, оскільки він дає максимальний рівень захисту», – резюмував Кузін.

Залиште свій коментар