РНБО ввів санкції проти компанії Хомутинніка, на яку він записав свій літак

РНБО ввів санкції проти компанії Хомутинніка, на яку він записав свій літак

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) включив в новий список санкцій компанію колишнього народного депутата Віталія Хомутинніка Sandgate Commerce ltd. Все, що на її оформлено – літак.Саму компанію Хомутиннік раніше вносив в свою декларацію. У коментарі виданню Liga він назвав введення санкцій проти Sandgate Commerce «непорозумінням» і повідомив, що готує відповідне звернення в РНБО.

«Новина стала для мене подивом. Я перебуваю в списку санкцій РФ, а літак не перетинав кордон РФ. Припускаю, що це сталося через проблеми оператора, який одночасно керував і іншими літаками», – повідомив Хомутиннік.


Згідно з рішенням РНБО, проти компанії передбачені такі заходи:

  • обмеження торгових операцій;
  • обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України;
  • запобігання виведенню капіталів за межі України;
  • зупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань;
  • інші санкції, в тому числі – заборона видачі та анулювання існуючих дозволів та планів на виконання польотів літаками.

Нагадаємо, Віталій Хомутиннік очолював депутатську групу «Відродження». На виборах в 2019 році в парламент він не потрапив (обирався від Опозиційного блоку). Бізнесом Віталія Хомутинніка управляє фонд Cascade Investment Fund, йому належать пакети акцій нафтогазових компаній Укрнафтобуріння і JKX, а також майже 7% Kernel, найбільшого виробника соняшникової маста в Україні. Журнал «Новий час» оцінив стан Хомутинніка в $ 390 млн.


Залиште свій коментар