Лікар розповів, кому зовсім не потрібна вакцина від COVID-19

Лікар розповів, кому зовсім не потрібна вакцина від COVID-19

23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини індійського виробництва в кількості 500 тисяч доз. Першими в країні будуть прищеплювати групи ризику, але абсолютно не всім потрібна вакцинація.

Про це в коментарі Styler розповів лікар з Рівного Павло Сільковський.


За словами медика на момент початку вакцинації у великого відсотка населення (ймовірно, більше 50%) вже буде природний імунітет після перенесеної хвороби і не потребує обов’язкової вакцинації взагалі.

Читайте також:   В Україні захворюваність COVID-19 перевищує норму в понад 7 разів

«Як бачите, епідемія в Україні приходить і без вакцинації і причина тому — велика кількість перехворілих, які вже не є переносниками хвороби. Є ймовірність, що вакцинація допоможе в боротьбі з пандемією, але швидше за все, це не буде визначальним фактором», — поділився своєю думкою Павло.

Також лікар повідомив, що неправильно вважати індійську вакцину чимось поганим.


«Неправильно говорити, що все індійське — погане, та дешеве. Але зараз ми говоримо не про все, а про конкретний препарат для захисту від вірусу. І його заявлена ефективність, м’яко кажучи, занизька. Що стосується безпеки, то якщо це ліцензійний продукт, то з безпекою все повинно бути в порядку. Але в будь-якому разі для нашої країни навіть найефективніша вакцина вже не може стати панацеєю», — вважає медик.

Читайте також:   В Україні від COVID-19 померли понад 10 тисяч людей. За добу виявили більш як 12 тисяч випадків інфікування
Залиште свій коментар