Рішенням РНБО “трубопровід Медведчука” повертають державі, – ЗМІ

Рішенням РНБО “трубопровід Медведчука” повертають державі, – ЗМІ

Рада національної безпеки та оборони України доручила повернути у державну власність нафтопродуктопровід “Самара – Західний напрямок”.Територією України проходить 1433 км трубопроводу.

Про це на брифінгу в п’ятницю, 19 лютого, сказав секретар РНБО Олексій Данілов, передає “РБК-Україна”.


Він заявив, що наразі нафтопродуктопроводом користуються іноземні компанії, якими володіють громадяни України. При цьому ніякої приватизації не проходило.

Як зазначається в повідомленні пресслужби президента, рішенням РНБО від 2015 року Кабінетові міністрів було доручено вжити необхідних заходів для збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів загальною довжиною 1433 км, що проходять через територію України.


“Однак за понад п’ять років уряд не забезпечив належного захисту майнових інтересів держави та доведення в судах різних інстанцій права держави Україна на володіння та користування частиною нафтопродуктопроводів. Унаслідок цього державна власність опинилася в руках двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих з двома громадянами України”, – йдеться в повідомленні.

Розглянувши це питання, РНБО ухвалила рішення про вжиття невідкладних заходів для повернення державного майна народу України.
Також правоохоронним органам поставлено завдання провести з’ясування обставин, за яких державна власність опинилася у приватних руках, зазначили в пресслужбі.

Про те, що йдеться про трубопровід Медведчука написав також журналіст Юрій Бутусов.

“У Медведчука забирають газопровід, який він отримав у володіння 2014 року, газопровід переходить у власність держави”, – написав він на ФБ.

 

Залиште свій коментар