“Рік за роком ми відходимо від імперського “побєдобєсія” – Порошенко – про День пам’яті та примирення

“Рік за роком ми відходимо від імперського “побєдобєсія” – Порошенко – про День пам’яті та примирення

П’ятий президент України, лідер політичної партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко в День пам’яті та примирення закликав українців вшанувати пам’ять мільйонів жертв злочинних режимів нацистської Німеччини та комуністичного СРСР.Він також констатував, що Україна з кожним роком відходить від нав’язаних їй РФ ідеологічних імперських наративів щодо Другої світової війни, передає Обозреватель.

Про це Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook.


Політик нагадав, що Другу світову війну розв’язали два диктатори – Гітлер та Сталін.

“У вересні 1939 року разом з поляками українці першими відчули наслідки змови двох тоталітарних режимів, комуністичного та нацистського, які розпалили смертоносну пожежу Другої світової. Гітлер і Сталін – одного поля ягоди. І Путін, так само, як і вони, палій війни, який нищить міжнародне право, а землі сусідів розглядає як “життєвий простір” для своєї імперії”, – написав Порошенко.


Політик нагадав, що в Україні вже кілька років на законодавчому рівні засуджено злочини як нацистського режиму, так і комуністичного.

“Недарма в наш час у стінах українського парламенту ухвалено закон, який юридично урівнює злочинність нацистської та комуністичної людиноненависницьких ідеологій. Рік за роком, сподіваюся, ми відходимо від імперського “побєдобєсія” до європейської традиції пам’яті про трагедію найжахливішої в історії людства катастрофи”, – підкреслив п’ятий президент.

На думку п’ятого президента України, злочини обох режимів людство має пам’ятати, аби унеможливити повторення подібних трагедій у майбутньому.

“Ми, українці, пам’ятаємо про мільйони євреїв, що загинули внаслідок Голокосту. Так само засуджуємо геноцид кримськотатарського народу. Це наш спільний біль, який не вщухає понад вісім десятиліть. “Ніколи знову”, – під таким гаслом ми сьогодні відзначаємо День пам’яті і примирення. Адже саме мета не допустити нової великої війни в Європі і породила Європейський Союз, до якого ми нині прагнемо”, – наголосив Порошенко.

Залиште свій коментар