Рада підвищила соцвиплати, озвучено нові суми: «З 1 липня на 40 тисяч гривень можуть розраховувати…»

Рада підвищила соцвиплати, озвучено нові суми: «З 1 липня на 40 тисяч гривень можуть розраховувати…»

Прийнятий документ спрямований на підвищення суми соціальної допомоги найбільш уразливим категоріям населенняТак, у середу, 3 червня, Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб», передає Politeka.net з посиланням на сайт парламенту.

До малозахищеної категорії належать діти-сироти, пенсіонери старше 80 років, безробітні з малозабезпечених сімей. Крім того, цим законом збільшуються виплати при народженні дитини.


зарплата гроші гривня гаманець

Згідно з документом, дітям-сиротам передбачено збільшення розміру виплат — з 2 до 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а на дітей з інвалідністю — до 3,5 прожиткового мінімуму.

Таким чином, з 1 липня виплати на дітей до 6 років становитимуть 4 647,5 грн, на дітей з інвалідністю — 6 506,5 грн. Для дітей від 6 до 18 років — 5795 гривень, для дітей з інвалідністю — 8113 грн.


Якщо крім цих виплат дитина отримує додаткові пільги від держави, то розмір нової виплати буде вважатися як різниця мінімумів і розміру призначеної допомоги.

Пенсіонерам, старше 80 років, буде призначатися соцдопомога в розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму — 684,80 грн. При цьому виплати можливі, тільки якщо на руках є висновок про те, що догляд дійсно потрібен. Документ видається лікарсько-консультативною комісією.

Що стосується безробітних працездатних громадян із малозабезпечених сімей, то такі зможуть отримати допомогу від держави по рекомендації служби зайнятості.

ребенок, новорожденный

Крім того, з 1 липня на 40 тисяч гривень можуть розраховувати батьки новонародженого. Так, допомога при народженні першої та на кожну наступну дитину складатиме 41 280 грн. Одноразова виплата — 10 320 грн, решту суми виплачуватимуть протягом 36 місяців.

Раніше ми повідомляли, Мінсоцполітики обговорило з МВФ пенсійну реформу в Україні, зокрема, мова йшла про можливість введення «подвійних» виплат.

Пенсійний експерт місії МВФ Шаба Фехер підкреслив, що фонд підтримує впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні, але тільки за умови створення необхідних умов для ефективної реформи.

Зазначимо, зараз в Україні діє солідарна пенсійна система, коли пенсіонери отримують грошове забезпечення за рахунок податків від працюючих людей.

Залиште свій коментар