Пульмонолог пояснила, чому у пацієнтів коронавірус швидко переходить у «другу хвилю»

Пульмонолог пояснила, чому у пацієнтів коронавірус швидко переходить у «другу хвилю»

У пацієнтів з коронавірусом складність перебігу хвороби та симптоми можуть бути різними: в деяких випадках все обмежується тільки втратою нюху, а в інших — відразу розвивається пневмонія.



Про це розповіла завідувачка пульмонологічного відділення обласної клінічної лікарні в Чернівцях Світлана Коваленко в інтерв’ю «24 каналу».

«Річ у тім, що на відміну від багатьох респіраторних вірусних інфекцій, COVID-19 розвивається хвилеподібно», — зазначила доктор медичних наук.


Лікар розповіла, що у пацієнтів з легким перебігом все обмежується лише «першою хвилею».

«Такі пацієнти не потребують ані антибіотиків, ані госпіталізації — вони знаходяться на самоізоляції вдома під контролем сімейного лікаря і вже на 7-10 день почувають себе добре», — пояснила пульмонолог.


При цьому Коваленко звернула увагу, що часто у пацієнтів захворювання швидко переходить у так звану «другу хвилю», коли вірус викликає другу атаку та істотне погіршення стану пацієнта.

Таке відбувається приблизно через тиждень-два після початку захворювання.

«І тут важливо не зволікати як пацієнтам, так і лікарям, щоб не допустити подальшого погіршення стану», — додала вона.

Доктор пов’язує раптові погіршення стану хворих COVID-19 цитокіновим штормом — тобто реакцією організму на коронавірусну інфекцію, коли імунна система людини занадто сильно і нерозбірливо реагує на неї.

«Не дарма про «цитокіновий шторм» так багато розмов зараз, адже його неконтрольований перебіг може призвести до ураження органів-мішеней (серцево-судинна система, легені, нирки), запустити цілий каскад патологічних процесів і, як наслідок призвести, до смерті», — розповіла Коваленко.

Залиште свій коментар