Проти поліцейських з Кагарлика було 12 скарг, в тому числі й про насильство

Проти поліцейських з Кагарлика було 12 скарг, в тому числі й про насильство

Поліція знайшла щонайменше 12 звернень про протиправні дії або бездіяльність працівників відділку поліції в Кагарлику. Але було лише одне досудове розслідування, що здійснює Департамент внутрішньої безпеки.Інформацію про скарги на працівників Кагарлицького відділення поліції опублікував народний депутат Андрій Осадчук. Саме на його депутатське звернення відповіли в Національній поліції.

У документі Нацполіції вказано, що з 2015 по 2020 рік поліція виявила:

  • щонайменше 12 звернень про протиправні дії або бездіяльність працівників Кагарлицького відділку поліції,
  • 8 повідомлень про застосування сили надходило на лінію «102»,
  • йде одне досудове розслідування, що здійснює Департамент внутрішньої безпеки.

При цьому в листі вказано, що «департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України не доручалося проведення перевірок щодо неправомірних дій колишніх працівників Кагарлицького ВП Кузіва та Сулими». Водночас є відомі факти, за яких проти Миколи Кузіва відкрили кримінальне провадження  Зґвалтування у Кагарлику: поліцейський Кузів фігурує у ще одному провадженні за побиття ще в січні 2020 року. А за даними адвоката Масі Найєма, на обох вже колишніх поліцейських було з десяток скарг  На підозрюваних у зґвалтуванні поліцейських з Кагарлика неодноразово скаржилися через насилля , які ніяк не розглядалися департаментом внутрішньої безпеки.


Вже після того, як стало відомо про ситуацію зі зґвалтуванням, до Державного бюро розслідувань звернулися ще троє потерпілих. Відомо, що їх також, імовірно, допитували поліцейські-кати Сергій Сулима та Микола Кузів.

Зґвалтування у Кагарлику: основне

  • 25 травня стало відомо, що 2 правоохоронців побили та зґвалтували 26-річну жінку у поліцейському відділку в Кагарлику. Її викликали на допит в поліцію як свідка, однак згодом почали бити, катувати та ґвалтували.
  • У цей час у відділку поліції був ще один чоловік, якого правоохоронці також побили. Йому на голову одягали протигаз і били кийками. Як наслідок – у чоловіка зламані ребра та ніс.
  • Поліцейських затримали вранці 25 травня – це 35-літній начальник сектору кримінальної поліції Микола Кузів та 29-річний оперуповноважений Сергій Сулима. Їх одразу звільнили з правоохоронних органів.
  • 26 травня обом підозрюваним обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави. Підозрювані своєї провини не визнають.

 


Залиште свій коментар