Порошенка знову викликали в ДБР за двома кримінальними провадженнями: деталі

Порошенка знову викликали в ДБР за двома кримінальними провадженнями: деталі

П’ятого президента Петра Порошенка повторно викликали в Державне бюро розслідувань для допиту як свідка у двох кримінальних провадженнях. Мовиться про справи щодо переміщення через кордон 43 картин всесвітньо відомих художників і незаконне використання технічних засобів отримання інформації.Петро Порошенко має з’явитися на допит на 11:00 і 12:00 години 29 травня, повідомили у пресслужбі ДБР.

Чому Порошенка викликали знову

У ДБР пояснили, що все через неявку 26 травня. Тоді замість допиту Порошенко пішов відкривати виставку в музеї Івана Гончара.


Однак на виставку «завітали» силовики з ДБР, картини описали як речові докази, а усі документи на них – вилучили.

Ще одне кримінальне провадження стосується факту «можливого незаконного використання спеціальних технічних засобів отримання інформації, яка може завдати істотної шкоди державним інтересам».


Про яку справу мовиться? Друга справа стосується записів розмов Петра Порошенка з колишнім віце-президентом США Джо Байденом. Записи раніше оприлюднив позафракційний народний депутат Андрій Деркач.

Там мовиться про мільярд доларів в обмін на начебто звільнення генпрокурора Шокіна. В Порошенка записи назвав просто спробою зіпсувати стосунки США та України та «спецоперацією п’ятої колони Кремля», а у Байдена плівки назвали відредагованою «діркою від бублика».

Тим часом в Офісі генпрокурора проти Порошенка розпочали провадження про державну зраду.

У ДБР наголосили, що «явка є обов’язковою».

Штурм музею та претензії ДБР до Порошенка: коротко про головне

  • 26 травня ДБР мало намір вручити Петру Порошенку повістку на допит, але зробити цього не змогло.
  • Справа стосується вивезення контрабандою з України 43 картин всесвітньо відомих художників, переважно українських і російських.
  • Їх контрабандою вивезли за кордон, а зараз вони нібито зберігаються на віллі Порошенка в Іспанії.
  • Замість допиту Порошенко пішов відкривати виставку в музеї Івана Гончара.
  • Згодом силовики штурмували приміщення музею.
  • У Порошенка інцидент назвали «політичним переслідуванням», а у ДБР кажуть, що їм перешкоджали проводити слідчі дії, тому й залучили спецпідрозділ.

 

Залиште свій коментар