Помер знаменитий режисер Роман Віктюк

Помер знаменитий режисер Роман Віктюк

Відомий український і радянський режисер Роман Віктюк помер 17 листопада 2020 року. На час смерті митцю було 84 роки.

Трагічну новину повідомила колега режисера Людмила Ісакович, повідомляє «Интерфакс». Наразі причин смерті Романа Віктюка не називають.


Роман Григорович помер в лікарні, це сталося сьогодні – заявили представники Московського театру.

Наприкінці жовтня російські ЗМІ писали про госпіталізацію митця. В московську клініку Роман Віктюк потрапив після того, як у нього виявили коронавірус.

Роман Віктюк: коротка біографія режисера

Роман Віктюк народився 28 жовтня 1936 року у Львові. Після закінчення школи майбутній режисер поступив до Державного інституту театрального мистецтва, що у Москві. Отримавши диплом, Роман Віктюк повернувся до рідного Львова, де спершу працював актором, а згодом і режисером. Саме тут митець створив власну студію при Львівському палаці піонерів.


Читайте також:   В Україні відчутно знизиться температура: синоптикиня розповіла, коли спаде дошкульна спека


Феєричний кар’єрний старт дав шанс Роману Віктюку розвивати свою діяльність. Львів’янин отримав запорошення працювати у Твері, Вільнюсі, Одесі, Таллінні, Києві, Казані, Ризі, Москві тощо. За десятки років роботи в театрі він поставив близько 200 вистав, найвідоміші з яких: «Федра», «Мадам Баттерфляй», «Лоліта», «Дама без камелій», «Служниці».

Помер Роман Віктюк: український режисер
Помер Роман Віктюк: український режисер / Фото Biography

Окрім цього, у 1991 році Роман Віктюк створив театр у Москві, де до останніх днів життя був головним режисером і художнім керівником. Мав українець і танцювальну школу в Італії, а також театр в Ізраїлі.

Читайте також:   Відомо, скільки одноразових масок знадобиться учневі на один день

Роман Віктюк і Україна

Після переїзду до Москви Роман Віктюк завжди наголошував, що він – українець.

«Хочу жителям Донбасу сказати лише одне: ви живете за межами Бога, ви Його не чуєте. На секунду вимкніть усі телеканали, закрийте очі и побудьте у тиші. Без зла, без насилля, без вбивств. У цій тиші, долучившись до Неба, можливо, у вашій душі щось відбудеться. Має відбутися, якщо ви українці. Якщо ви не громадяни України, навіть ця тиша вам не допоможе, тоді дайте Україні спокій», – говорив Роман Віктюк.

Режисер при нагоді приїжджав до України зі своїми виставами та активно брав участь у культурних та громадських заходах.

 

Залиште свій коментар