Полковнику колишньої 51 бригади, який загинув під Іловайськом, посмертно присвоїли звання Героя України

Полковнику колишньої 51 бригади, який загинув під Іловайськом, посмертно присвоїли звання Героя України

Полковник Павло Васильович Півоваренко посмертно нагороджений званням Герой України.Про це йдеться в Указі Президента України №630/2021, передає Мілітарний.

Загинув Павло Півоваренко на посаді виконуючого обов’язки командира 51-ї окремої механізованої бригади 29-го серпня 2014-го року під час прориву з оточення під Іловайськом.


«За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі постановляю:

Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» ПІВОВАРЕНКУ Павлу Васильовичу — полковнику (посмертно).

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

10-го грудня 2021-го року», – йдеться в Указі Президента.

Офіцер народився 2-го вересня 1975-го у місті Радомишль Житомирської області в сім’ї військовослужбовця.

Після закінчення школи навчався у суворовському училищі, а після – у Харківському гвардійському вищому командному танковому училищі. Вже під час служби у війську закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.


Командував танковими підрозділами — від взводу до батальйону, був заступником командира 30 окремої механізованої бригади. На початку російської агресії служив у місті Київ в штабі Оперативного командування.

22-го травня був призначений в. о. командира 51 ОМБр після відсторонення Володимира Яцківа з посади командира бригади через брак організації, що призвів до втрат у бою під Волновахою.

В якості командира бригади Павло Півоваренко брав участь у звільненні Сєвєродонецька, Лисичанська, Попасної та низки інших населених пунктів.

Указом Президента України № 258/2016 від 17-го червня 2016-го року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», полковник Пивоваренко Павло Васильович нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Напередодні прориву з Іловайську Півоваренко брав участь разом з усіма командирами підрозділів у нараді у командувача сектору “Б” Хомчака, де обговорювалась пропозиція росіян добровільно скласти зброю і вийти беззбройними, повідомляє у фейсбуці журналіст Юрій Бутусов.

Як зазначає чоловік, усі наші командири складати зброю відмовились. 29-го серпня Павло Півоваренко разом з усією колоною українських військ виїхав з Іловайська, колону спочатку випустили без бою з міста, а потім росіяни відкрили вогонь впритул. Загинуло майже 300 українських воїнів. І серед них в бою загинув і сам Півоваренко.

У поразці під Іловайськом військовим керівництвом була, на жаль, звинувачена 51-ша бригада, і її розформували, тому що заступитися за бригаду мертвий комбриг не зміг.

“Хотів нагадати, як в соцмережах Павла називали зрадником, як придворні робили вкиди що його бачили в Москві чи в ДНР, бригада була розформована.

А потім була експертиза ДНК, збіг, і з’ясувалося що він був похований, як невідомий боєць на Кушугумському кладовищі в Запоріжжі могила за номером 3191, а ще потім нагородження посмертно, через майже два роки, орденом БХ третього ступеня. І ніхто не вибачився за ту брехню, яка, до речі, досі гуляє в Інтернеті, ніхто не вибачився …”, написав у своєму фейсбуці голова Координаційної ради ветеранів АТО з Дніпропетровщини Микола Колесник.

Чоловік додав, що не розуміє владу, яка вже відверто ігнорує Іловайську справу, бо сплески по справі відбуваються тепер виключно перед річницею, перед 29 серпня, а згадувати за Іловайськ перестав навіть Президент.

Залиште свій коментар