Пиво, цигарки та крупи: під Києвом «ковідною» тисячею розраховувалися у звичайному кіоску

Пиво, цигарки та крупи: під Києвом «ковідною» тисячею розраховувалися у звичайному кіоску

Хитрий бізнесмен обійшов обмеження держави. Покупці «отоварювали» тисячу Зеленського на продукти, алкоголь та цигарки.Жителі Ірпеня під Києвом змогли купити пиво, цигарки, крупи та хліб за «ковідну» тисячу у «наливайці». В одному з кіосків з’явилось оголошення – приймаємо оплату «єПідтримкою».

Про це йшлося 31 січня у сюжеті ТСН.19:30.


Як розповіли жителі цього району, «ковідну» тисячу найчастіше тут витрачають на випивку. Максим робить замовлення: пиво та цигарки. Далі розплачується телефоном через термінал і все готово.

Продавчиня зізнається, що тут тисячу Зеленського «отоварюють» доволі часто. Проте, як так сталося, що це можливо у звичайному кіоску — відповідати відмовляється.


«Крупи, гречка, вермішель, хліб, вода, сік. Якщо прийшла жінка, їй не треба те пиво. Вона купила, що треба по господарству», — зазначає вона.

За вакцинальну тисячу гривень журналісти змогли купити пиво і цигарки. Але офіційно витратили «ковідні» гроші на розваги — купили книжки. Так написано в звіті про витрати.

Як власнику цього магазинчика вдалося обійти систему? У Міністерстві цифрової трансформації спочатку запевняли, що це неможливо. Проте після відеодоказів розбирали ситуацію і дали таке пояснення.

«Іноді трапляється, що наші хитрі підприємці використовують термінали, виділені для одного бізнесу, для іншого або не для свого бізнесу взагалі. У цьому випадку на підприємця може буде складено заяву і передано до правоохоронних органів», — розповів проєктний менеджер Мінцифри Павло Русєв.

Одразу після нашого запиту до Мінцифри, до кіоску приїхала поліція, оголошення про сплату «єПідтримкою» зняли й поспілкувалася з власником. Сам він не на камеру розповів, що продає книжки, але вийшло так, що пивом торгувати вигідніше.

Залиште свій коментар