Після вчорашнього! Смешко зробив резонансну заяву, такого не очікував ніхто: гірка правда

Після вчорашнього! Смешко зробив резонансну заяву, такого не очікував ніхто: гірка правда

«Події в Луцьку – свідчення відсутності профілактики тероризму», – переконаний Смешко

Захоплення терористом заручників у Луцьку – це симптом недієздатності інтегральної системи, що відповідає за профілактику таких інцидентів. Тому треба негайно робити висновки й перевіряти, як планується та координується робота всіх спеціальних служб в цьому напрямку. Інакше подібні випадки будуть повторюватись.


Про це повідомив колишній керівник воєнної розвідки, перший заступник Секретаря РНБО, ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко.

«Держава є цілком відповідальною за ту ситуацію, в якій опинились громадяни, захоплені в заручники терористом у м. Луцьк. Нагадаю, що це співпало у часі з вибухами у Києві та низкою замінувань в різних містах України. Така дестабілізація є дуже загрозливою для національної безпеки в цілому», – наголосив Ігор Смешко.За його словами, система профілактики тероризму в Україні не спрацювала.


Читайте також:   “Я не знаю такого “8 Марта”!» Марина Порошенко коротко відповіла на питання журналіста

«При СБУ діє Антитерористичний центр, створений спеціальний підрозділ «Альфа» для того, аби держава була готова відповісти на подібні виклики, інспіровані як зсередини країни, так і ззовні, а також вести відповідну профілактичну роботу.

Але події в Луцьку свідчать про те, що інтегральна система, на жаль, не спрацьовує. Особа, що скоїла злочин, ще на стадії її перебування в місцях позбавлення волі повинна була потрапити в поле зору компетентних органів та до бази даних Служби безпеки України.

Ми бачимо, що у нас цілком відсутня профілактика і тому ми завжди будемо йти позаду і лише реагуватимемо на події, які відбулися», – заявив Смешко.

Він підкреслив, що РНБО має якнайшвидше зробити висновки з ситуації.

«Треба відразу робити висновки. І це завдання для РНБО. Перевірити як планується та координується робота всіх спеціальних служб в напрямку моніторингу та профілактики подібних терористичних актів. Інакше такі інциденти будуть повторюватись знову і знову», – переконаний Смешко.

Читайте також:   «Атрибут протестів»: на телеканал «1+1» притягнули обмальовані двері з Банкової

Наразі відомо, що керівництво Нацполіції ухвалило рішення про посилення заходів із забезпечення публічної безпеки та порядку на території Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Заходи здійснюються з метою своєчасного реагування на криміногенну ситуацію, недопущення дестабілізації оперативної обстановки, а також для виконання завдань із запобігання терористичним проявам.

Правоохоронці патрулюють вулиці населених пунктів, територію автостанцій і залізничних вокзалів. Окрім того, на в’їздах та виїздах з обласних центрів виставлено мобільні пости.

Поліцейські закликають громадян із порозумінням ставитися до вказаних превентивних заходів.

Залиште свій коментар