Педіатр розповіла, в чому головна небезпека штаму «Дельта» для дітей
Новий штам коронавірусу «Дельта» може викликати у деяких дітей мультисистемний запальний синдром, який дуже небезпечний.
Про це «Фактам» розповіла відомий столичний педіатр, керівник мережі дитячих клінік Ганна Горбань.
Медик зазначила, що зазвичай у дітей коронавірус протікає легше, ніж у дорослих, але через 2-3 тижні може наступити рідкісний симптом.
«COVID-19 у більшості дітей протікає легше, ніж у дорослих. Але через два-три тижні може наступити той самий мультисистемний запальний синдром (міст-синдром). Він дуже підступний, перший же пацієнт вразив мене нестиковкою всіх симптомів. Складність була в тому, що батьки не знали про перенесений сином COVID-19», — розповіла лікар.
За словами Горбань, у дитини після перенесеного коронавірусу «посипалося все».
«Коли виявили позитивні антитіла, мама сказала, що два-три тижні тому у дитини на кілька годин піднялася температура. Але йому не давали ніяких ліків, просто рясно поїли водою. Вранці температура була в нормі, і хлопчик пішов до школи. У цієї дитини посипалося все: постраждали нирки, судини, траплялися панічні атаки. Сильно запалився кишечник, нічим не знімалася біль в животі. Скакав тиск: він різко знижувався, а через 20 хвилин було вже 160 на 100 міліметрів ртутного стовпа», — резюмувала медик.
Також лікар розповіла про інші ускладнення коронавірусу у дітей.
«Також через два-три тижні можуть виникати і бактеріальні запалення, аж до сепсисів. Про цю форму ускладнення, на жаль, мало говорять. Дівчинка-підліток, моя пацієнтка, перехворіла COVID-19 легко, а через два тижні виникла ангіна, яка спровокувала септичний стан. Після трьох днів антибіотикотерапії дитина втратила свідомість і в такому стані потрапила до нас. У дівчинки виявився сепсис, і ми лікували її більше двох тижнів», — повідомила Горбань.