Пацієнти б’ються за кисень: Одеса дійшла до «ковідного» колапсу

Пацієнти б’ються за кисень: Одеса дійшла до «ковідного» колапсу

Ситуація з коронавірусом в Одеській області критична, кажуть лікаріВ Одеській області заговорили про колапс через коронавірус, але жителі регіону наполегливо продовжують ігнорувати протиепідемічні заходи.

Починаючи з вересня в лікарню беруть тільки найважчих пацієнтів, а в останні дні місця можна знайти тільки для тих, хто реально задихається, пише Obozrevarel.


Так, за останню добу Одеська область — третя за приростом нових хворих. На 18 листопада 630 нових пацієнтів, всього — майже 35 тисяч випадків.

Сімейний лікар з Одеси розповідає, що в місті вже давно видно «ковідний» колапс. І сталося це ще з середини вересня. І якщо ще на початку жовтня в лікарню можна було потрапити тільки з серйозним ураженням легень і низькою сатурацією, то тепер місце не роздобути навіть «по знайомству».


«Обіцяли безкоштовну КТ хворим з підозрою на ковід, за фактом цього немає. Місця в лікарнях навіть говорити не хочу — знову повна ж*па. Маски як і раніше для слабаків, одесити вважають… Кожен день з ковідними працюю, доплати не призначають», — зазначила лікар.

Фахівці кажуть, що виною всьому тотальне недотримання карантину, яке було в місті навіть у часи жорстких обмежень.

Відомий одеський волонтер Катерина Ножевнікова каже, що пацієнти б’ються за кисень буквально, адже кисневих концентраторів на всіх не вистачає.

«У вересні пацієнти реально билися за кисень, видираючи маску один у одного. Була велика проблема, на всіх не вистачало концентраторів. Не знаю, як в інших областях, але у нас ні чорта не зроблено. Одну станцію поставили в квітні, другу — тільки зараз. І якщо з постачанням кисню проблему вирішили, то розводки по лікарнях немає. А концентратори будуть тільки в середині грудня», — зазначила Ножевнікова.

Причому і це не найстрашніша проблема. Гірше, коли хворі не можуть потрапити до лікарні.

«Але найбільша проблема у нас називається «допоможіть потрапити в стаціонар». З цим просто катастрофа. Останні п’ять днів в лікарні не беруть людей з сатурацією вище 80%. Був випадок, коли не прийняли людину з сатурацією 60%. А адже це — вже реанімація!», — розповідає Катерина.

При цьому в області ситуація ще гірша.

Зазначимо, що за офіційними даними на 18 листопада в Україні 570153 випадків коронавірусу, померло 10112 осіб, з них за останню добу заразилися 12 496 осіб. 256 осіб померло за минулу добу, і це новий рекорд смертності.

Одеська область — у п’ятірці антирейтингу за кількістю випадків COVID-19.

Залиште свій коментар