«Нехай помирає вдома»: влада відреагувала на зневажливе ставлення медиків до хворого

«Нехай помирає вдома»: влада відреагувала на зневажливе ставлення медиків до хворого

ЗМІ оприлюднили запис розмови сімейного лікаря та диспетчера «швидкої» про госпіталізацію людини з двобічною пневмонією та підозрою на COVID-19. Там мовиться, що таких пацієнтів у лікарні начебто просто не кладуть – бо у Київській області закінчилися ліжка.Журналіст Андрій Павловський у фейсбуці оприлюднив запис розмови сімейного лікаря зі Софіївської Борщагівки та диспетчерки Київської обласної станції швидкої медичної допомоги.

Розмова відбулася 3 вересня, мовилося про госпіталізацію пацієнта з підозрою на COVID-19:


  • У 93-річного хворого – підтверджена двостороння пневмонія, але ПЛР-тесту на коронавірус досі немає.
  • Зараз людина відчуває задуху, у нього уражені легені на 70%. При цьому він лежить вдома і «сходить з розуму».

Сімейний лікар наполягав, що хворого треба госпіталізувати. Але диспетчерка у відповідь лише заявила, що місця для «людей з підозрою» в Київській області закінчилися, і що з пацієнтом робити – вона не знає.

Що мені з ним робити? Нехай помирає вдома? 
– обурено запитав лікар.


Йому відповіли, що «допомогти не можуть». Адже пацієнтів, у яких пневмонія, але немає підтвердженого тесту на COVID-19 – у лікарні просто не кладуть. Пообіцяли хіба спробувати знайти лікарню, яка візьме пацієнта. Але, мовляв, «не обнадіюйте» його.

Під час розмови з’ясувалося також, що у «швидкої» немає експрес-тестів на коронавірус.

Як відреагувала влада

Згодом Андрій Павловський також розповів і про те, як відреагувала влада на цей неприємний інцидент. Голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький повідомив, що це питання обговорять на комітеті.

Там планують запросити актуальні дані щодо заповненості ліжок у лікарнях Києва, де приймають хворих на коронавірус. Також про цей інцидент планують розпитати в головних лікарів.

Якщо підтвердяться факти з журналістського розслідування і ми переконаємося, що офіційні дані не відповідають реальній ситуації, то комітет відреагує максимально жорстко й буде вимагати негайного звіту глави МОЗ і його представників,
– заявив Михайло Радуцький.

 

Залиште свій коментар