Дівчина розповіла, що їхала рятувати важкого «трьохсотого» й відчувала, що цей поранений – її коханий і дуже переживала, чи зможе надати близькій людині допомогу. Коли їй підтвердили, що поранення отримав саме «Да Вінчі», у неї «закінчилося все життя», пригадала дівчина в інтерв’ю Front 18.

«Весь в крові і непритомний»

За словами Аліни, буквально за 30 хвилин до російського обстрілу «Да Вінчі» написав їй повідомлення, в якому запитував, як у неї справи і чи все нормально. Наречена попросила його бути обережним.


Нам вивозять його на каталці. Я це тільки бачу… Я просто… У мене, звичайно, починається істерика, я починаю бити ногами цю машину, я починаю бити «Капусту» (позивний побратима Коцюбайла). Тому що у «Да Вінчі» просто опущені руки, він повністю непритомний,
– згадала жінка.

Втім, уже за декілька хвилин Аліна опанувала себе й усвідомила, що не може не спробувати врятувати воїна.


Евакуаційна машина вже їхала, Михайлова пролізла з переднього сидіння до каталки через вікно, хоч і була в повній амуніції.

«Кисень не могли підключити, бо була розірвана трахея»

«Це не те що ти думаєш!», – намагався заспокоїти Аліну анестезіолог, але, як згадала Михайлова, у неї тремтіли руки, коли вона готувала препарат.

Коли на монітор вивели пульс і тиск пораненого, дівчина зрозуміла, що справи дуже погані.

І ми підключаємо цей монітор – а там нуль показників… Я на нього дивлюся, кажу: «Марику, робіть що-небудь!» Він його заінтубував і не міг підключити кисень, тому що у нього була розірвана трахея,
– розповіла парамедикиня.

Дівчина плакала, коли згадувала те, що було далі: «Да Вінчі» був весь у крові, вони намагалися застосовувати кисневий мішок, але це не допомогло, і вона вперше в житті читала молитву «Отче наш».

«Я нікому не побажаю так прощатися зі своєю коханою людиною», – визнала Аліна.

Як загинув «Да Вінчі»

  • Дмитро Коцюбайло, командир «Вовків Да Вінчі» загинув у бою під Бахмутом 7 березня. Військовий потрапив під ворожий обстріл.
  • Попрощалася з Героєм України 9 березня на Прикарпатті, звідки родом Дмитро, а поховали героя на Аскольдовій могилі 10 березня.
  • Володимир Зеленський у день прощання з «Да Вінчі» посмертно нагородив Героя «Хрестом бойових заслуг».