Нас чекає спалах COVID-19 сильніше осіннього: інфекціоніст назвав чотири причини

Нас чекає спалах COVID-19 сильніше осіннього: інфекціоніст назвав чотири причини

Коронавірус в Україні набирає обертів і 26 березня в країні було зафіксовано рекордну кількість хворих – понад 18 тисяч осіб. Медики відзначають, що течія хвороби сильно змінилася і вірус почав вражати всі вікові групи.Відомий лікар-інфекціоніст Дубровський Євген пояснив в ефірі телеканалу «Україна 24«, чому коронавірус в Україні став важчим, ніж раніше і чим буде відрізнятися весняний спалах від осіннього.

Він зазначив, що в лікарнях України зараз складна ситуація і хворих стає все більше.


«Ситуація в лікарнях зараз дуже складна, тому що другий спалах у порівнянні з осіннім спалахом важчий. Це пов’язано з багатьма причинами. По-перше, весняний авітаміноз, по-друге, важка зима, по-третє, люди живуть цілий рік в страху, паніці, напрузі, і це не сприятливо позначається на їх здоров’ї», — розповів фахівець.

Ще однією причиною погіршення ситуації з коронавірусом, лікар назвав появу нових штамів захворювання.


«Плюс з’явилися нові циркулюючі штами, довести їх більш високу смертельність важко, але те, що вони легше передаються – безперечно. Ми поки не можемо стверджувати, що люди гинуть більше, і смертність вища. Але також не слід забувати, що ненадання своєчасної допомоги тим хронічним пацієнтам, які цілий рік її не отримували, в належній мірі, теж позначається, це теж відсоток до смертності», — пояснив Євген Дубровський.

Залиште свій коментар