В Конотопському районі Сумської області з території Росії зайшла велика кількість ворожих військ.

Про це голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький повідомив у Facebook, інформуючи про оперативну ситуацію в області.


«Конотопський район: велика кількість ворожих військ зайшла з території Росії. Сформований умовний «коридор», через який відбувається постійний рух військової техніки з Київської та Чернігівської областей у зворотньому напрямку на Росію», — зазначив він. При цьому додав, що вони дуже бояться місцевих жителів і наших військових, тому відкривають хаотичний вогонь по людях, які з’являються біля цієї техніки або вздовж руху колон.

Живицький повідомив, що у місті Буринь війська РФ вчора обстріляли будинки мирних жителів — в одного чоловіка вогнепальне наскрізне поранення, його доправили до лікарні та надають медичну допомогу. Також у Бурині «орки обстріляли цивільну машину з людьми» — двох місцевих із вогнепальними пораненнями вчора зранку передали медикам.


За словами голови Сумської ОВА, ввечері 31 березня між Білопіллям та Путивлем військові РФ затримали цивільну машину з жителями Шосткинського району. «Відомо, що в людей забрали телефони та обіцяли дати їм місце для ночівлі. Після цього зв’язок із затриманими зник. Станом на вчора їх місце перебування невідоме, телефони вимкнені», — зазначив він.

Живицький нагадав про небезпеку пересуватися для цивільного населення — це стосується Конотопського і північної частини Роменського районів, бо це може вартувати життя.