На Сумщині жінка знайшла кліща в зубній пломбі, через нього вона заразилася бореліозом. Фото

На Сумщині жінка знайшла кліща в зубній пломбі, через нього вона заразилася бореліозом. Фото

Мешканка міста Шостка Сумської області знайшла кліща в зубній пломбі. Жінка заразилася через нього бореліозом – хворобою Лайма.За її словами, минулого року вона лікувала зуб у приватній стоматології, де їй і поставили пломбу. Однак після того відвідувала і державного лікаря в стоматологічній поліклініці, пише місцеве видання shostka.info.

Минулого тижня жінка знову відвідала приватного стоматолога, але вже в іншій клініці. Пацієнтці прибрали пломбу і знайшли під нею мертвого кліща. Аналіз крові на кліщовий бореліоз показав позитивний результат.


Мешканка Шостки знайшла кліща в зубній пломбі

Пацієнтка перенесла захворювання в легкій формі. Жінка розповіла, що раніше відчувала нездужання, була підвищена температура, болі в колінному суглобі, які не зникали після прийому знеболювальних таблеток, порушення кальцієвого обміну. До лікарні жінка не зверталася.

Жінка звернулася в приватну клініку, де їй поставили пломбу. За словами пацієнтки, лікарка «дуже розсердилася» через звинувачення і заявила, що «працює десятки років». Медикиня припустила, що кліщ міг проникнути через ясна.


Хвороба Лайма або бореліоз – інфекційне, полисистемное захворювання, рецидивуючого характеру, при якому у хворого вражається нервова система, опорно-руховий апарат.

Симптоми хвороби Лайма: інкубаційний період триває в середньому тиждень, на місці укусу кліща на шкірі виникає папула. Характерною особливістю є утворення ореолу навколо місці укусу – еритремія діаметром від 10 до 50 см. У хворого виникає висип на тілі, підвищується температура, виникає нудота, головний і м’язовий біль. Для третьої стадії перебігу хвороби характерна поява симптомів неврологічних розладів, хвороб серцевої системи.

Залиште свій коментар