Мріяли про смерть, щоб припинилось катування: британець звільнений за обміном розповів про знущання з полонених

Мріяли про смерть, щоб припинилось катування: британець звільнений за обміном розповів про знущання з полонених

Катували заради забави — визволений з російського полону британський парамедик на весь світ розповів правду про окупантів.Парамедик із Великої Британії Джона Хардінга обміняли 21 вересня разом з героями «Азовсталі» та ще кількома полоненими іноземцями. Нині лікує вын наслідки численних травм і розповідає світу, на що здатні вояки країни-агресорки, йдеться в ТСН.

Про зустріч з братом Деніз Хардінг не може розповідати без сліз. «Коли він увійшов до кімнати, все виглядало добре. Та потім я зрозуміла, які травми… Він зняв кофту, і я побачила ребра, його руки були пошкоджені… Я обняла його міцно-міцно і сказала, що вони зробили з тобою?!», — каже сестра звільненого Деніз.


Парамедик, який брав участь в обороні Маріуполя і потрапив у полон у травні, розповідає, після виходу з «Азовсталі» на чотири дні опинився у таборі для військовополонених, а далі його перевезли до так званого «слідчого ізолятора» в Донецьку. І вже там — охоронці використовували його як «боксерську грушу». «Вони схопили мене, закували в кайданки, і витягнули з камери. Штовхнули мене на підлогу, їх було принаймні четверо, і я лежав на підлозі з руками за спиною, і мене били у груди, по ребрах, нирках, по обличчю, і один чоловік став мені на стегна і стрибав на мені», — розповідає колишній полонений.

У Джона пошкоджені нерви рук, тріщини у ребрах, зламаний куприк. 59-річний британець зізнається, думав, що не виживе. До в’язнів ставилися погано, давали дуже мало води та їжі і не дозволяли жодних прогулянок на свіжому повітрі. Та головне — били заради забави. «Це тривало близько 30 хвилин. Могло довше, могло менше. Чесно кажучи, було кілька разів, коли я би просто хотів з цим покінчити. Якщо тебе вб’ють — хай би це вже скінчилося», — згадує відчуття Джон Хардінг.


У так званому «слідчому ізоляторі» Джон провів 9 днів у камері чотири на два метри разом з іншими бранцями. Окупанти погрожували йому смертною карою та навіть змусили записати прощальне відео для доньки. Утім, після — його на кілька місяців перевели до в’язниці — де умови були кращими. У так званій «ДНР» над ним і його співгромаянами влаштовували судилище, утім, все змінилося 21 вересня, коли повезли невідомо куди — Джон був впевнений, що це остання подорож.

Про обмін дізнався вже у літак, тоді ж вперше за місяці нормально поїв. Разом з Джоном Хардінгом з російського полону вдалося звільнити ще 4 британців. Нині вони намагаються відновити здоров’я — як фізичне, так і психічне. Та головне — розповідають світу, на що здатні російські кати, полоні у яких лишається ще чимало українців.

Залиште свій коментар