«Мости з Криму до Херсона ніхто не розміновував»: Наєв спростував чутки про «зраду» в перші дні вторгнення

«Мости з Криму до Херсона ніхто не розміновував»: Наєв спростував чутки про «зраду» в перші дні вторгнення

Перед повномасштабним вторгненням Росії на Херсонському напрямку не проводили розмінування. Все було у працездатному стані, а за день до вторгнення все перевели у першу бойову готовність.Про це в інтерв’ю «Суспільному» заявив командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв. Він спростував чутки, що нібито перед початком російського вторгнення «хтось прочистив шлях рашистам» з тимчасово окупованого Криму.

«На території Херсонської області мінно-вибухові загородження, а також підготовку до підриву окремих мостів та інфраструктури було проведено ще з 2016 року. Надалі війська постійно підтримували ці системи в належному стані. У 2019–2020 роках було проведено заміну підривників, бо через погодні умови і час вони виходили з ладу. Кількість мінно-вибухових загороджень трохи збільшили, але ніяк не зменшили», – сказав він.


Наєв уточнив, що там на перешийках перебував один батальйон, командир якого здійснював управління і підрив цих об’єктів. На початку широкомасштабної війни один військовослужбовець цього батальйону, який здійснив підрив одного з мостів на Генічеському напрямку ціною власного життя. До речі, він отримав Героя України.

«Як відбувалися там бойові дії і яким чином хто діяв, на це можуть відповісти ті командири, які безпосередньо там виконували ці завдання. Але головне, кількість мінно-вибухових загороджень не знижувалася, все було у працездатному стані і відповідні команди розпорядження тим генералам і офіцерам, які були на цьому напрямку, були надані своєчасно», – зазначив командувач Об’єднаних сил ЗСУ.


Залиште свій коментар